Promocja książki „U podstaw lingwistyki – relacja, analogia, partycypacja”

2024-03-18
Serdecznie zapraszamy na promocję książki "U podstaw lingwistyki – relacja, analogia, partycypacja" autorstwa profesora Grzegorza Pawłowskiego z Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego (Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Językiem i Komunikacją).

Spotkanie połączone będzie z dyskusją na temat "Człowiek a wspólnota: językowe aspekty relacji".

W rozmowie z Autorem udział wezmą:
profesor Piotr Stalmaszczyk z Uniwersytetu Łódzkiego,
ksiądz profesor Tomasz Duma z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,
profesor Waldemar Czachur z Uniwersytetu Warszawskiego.

Relacja „człowiek–wspólnota” jest niezbywalna tak dla człowieka (indywiduum), jak dla wspólnoty. Nie byłaby ona możliwa, gdyby nie język. Język rozumiany jako własność indywiduum nie jest jednak tym samym, co tekst. Nietożsamość języka i tekstu suponuje pytanie dotyczące ich statusu ontycznego oraz relacji, która zarówno stanowi o samej wspólnocie, jak i o jej licznych jakościach. Liczne wady naszej wspólnoty uzmysławiają nam, że ta relacja nie jest tak oczywista, jakby się nam mogło na pozór wydawać. Jaka jest natura tej relacji i jak przekłada się ona na jakość wspólnoty, w której żyjemy? To pytanie będzie stanowić punkt wyjścia dyskusji, która zapowiada się bardzo interesująco z uwagi na różne dyscypliny i nurty reprezentowane przez poszczególnych uczestników.

16 kwietnia (wtorek) godz. 17:00
Resursa. Księgarnia Naukowa PWN
Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa


Podczas spotkania będzie można kupić książkę z 20% rabatem!

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Nowości
U podstaw lingwistyki – relacja, analogia, partycypacjaU podstaw lingwistyki – relacja, analogia, partycypacjaPawłowski Grzegorz (ORCID 0000-0002-2465-2906)
41.00 zł   36.90 zł
pixel