Polish Archaeology in the Mediterranean (PAM)
Czasopismo wydawane od 1989 roku, zawiera krótkie raporty publikowane po każdym kolejnym sezonie badań wykopaliskowych prowadzonych przez pracowników i współpracowników Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego (tomy 1-19) oraz artykuły problemowe związane z projektami Centrum (od tomu 20).
Rocznik prezentuje pełen zakres badań archeologicznych, geofizycznych, konserwatorskich oraz studyjnych. PCMA (skrót pochodzi od angielskiej nazwy instytucji – Polish Centre of Mediterranean Archaeology) organizuje badania na Bliskim Wschodzie i w północnowschodniej Afryce (Egipt, Sudan, Cypr, Syria, Liban, Iran, Kuwejt, dawniej również Irak i Krym). Projekty te obejmują wszystkie okresy, od prehistorycznego i protohistorycznego, przez Wczesny Brąz, okres predynastyczny oraz Starego i Nowego Państwa w Egipcie, czasy kultury grecko-rzymskiej w południowym i wschodnim rejonie basenu Morza Śródziemnego aż po wczesne chrześcijaństwo (w tym średniowieczne królestwa nubijskie w Afryce) i okres islamski. Wszystkie teksty recenzowane są przez niezależnych ekspertów.
Zgodnie z komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów czasopismo jest obecne na nowej liście czasopism punktowanych z wynikiem 70 punktów.
Autorzy publikujący swoje prace naukowe w czasopiśmie za każdą publikację otrzymają 70 punktów MNiSW w dyscyplinie naukowej archeologia.
Więcej o czasopiśmie »

- Zbiór esejów popularyzujących matematykę współczesną w sposób prosty i przystępny dla niespecjalistów. Autor, jak pisze we wstępie, nie zamierzał: "kogokolwiek czegokolwiek uczyć [a jedynie] pokazać pewną liczbę wybranych, w miarę aktualnych problemów