Information about a product
Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszk - pdf

Click to zoom

Spółdzielczość mieszkaniowa jest ważną formą zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. W Polsce istnieje około 3600 tego rodzaju spółdzielni, które zrzeszają ponad 4 miliony spółdzielców. W samej Łodzi znajduje się 47 spółdzielni mieszkaniowych, skupiających p... czytaj więcej

Wykorzystanie ICT do zwiększenia partycypacji społecznej na przykładzie wybranych spółdzielni mieszk - pdf

Michał Błaszczyk
availability:
status_icon
Available
21.45 / 1egz.
In stock
Publication language:
polski
Edition:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-8220-170-3
DRM:
Tak
Spółdzielczość mieszkaniowa jest ważną formą zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. W Polsce istnieje około 3600 tego rodzaju spółdzielni, które zrzeszają ponad 4 miliony spółdzielców. W samej Łodzi znajduje się 47 spółdzielni mieszkaniowych, skupiających prawie 168 tysięcy członków. Jak wykazały badania, tylko niewielki odsetek uprawnionych przedstawicieli tych spółdzielni korzysta z prawa do kształtowania sposobu ich funkcjonowania poprzez udział chociażby w walnych zgromadzeniach. Większa partycypacja członków mogłaby mieć wpływ na ich wiedzę na temat bieżącej działalności spółdzielni oraz pomóc w kontroli poczynań władz. To z kolei mogłoby oddziaływać zarówno na jakość funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych, jak i sposób ich postrzegania. Technologie informacyjne i komunikacyjne mogą być jednym ze sposobów osiągnięcia takiego wzrostu. W publikacji zostały przedstawione wybrane zastosowania ICT w procesach demokratycznych, a także zasady funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Przeprowadzono analizę wykorzystania i zapotrzebowania na narzędzia demokracji cyfrowej wśród członków łódzkich spółdzielni mieszkaniowych w zależności od wybranych cech socjoekonomicznych. Wykonano również analizę dostępności ICT wśród przedstawicieli wybranych łódzkich spółdzielni mieszkaniowych, co pozwoliło sprawdzić, czy bariery technologiczne mogą stanowić krytyczny czynnik ograniczający wykorzystywanie przez nich narzędzi demokracji cyfrowej. W końcu zaproponowano rozwiązanie ICT wspomagające partycypację członków w zarządzaniu spółdzielnią mieszkaniową.
Zobacz również
Literatura polska wobec ludobójstwa - epubLiteratura polska wobec ludobójstwa - epubMorawiec Arkadiusz
24,95 zł   23,70 zł
Muzyka na peryferiach uwagi. Od "musique d’ameublement" do audiomarketingu – EBOOKMuzyka na peryferiach uwagi. Od "musique d’ameublement" do audiomarketingu – EBOOKMakomaska Sylwia (ORCID 0000-0002-5565-3354)
43,00 zł   21,50 zł
Słowo - pdfSłowo - pdf
24,95 zł
pixel