Information about a product
Reżyseria teatralna

Click to zoom

Poradnik dla osób pragnących poświęcić się reżyserii w teatrze. Szulczyński precyzyjnie a nie nachalnie ukazuje rozległość wiedzy niezbędnej w zawodzie reżysera. Pokazuje podstawowe wiadomości z filozofii, historii, kultury, szeroko pojętej szt...... czytaj więcej

Reżyseria teatralna

availability:
status_icon
Available
44,00 zł
41.80 / 1egz.
You save 5% (2,20 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
2011
Format:
16,5x23,5 cm
Number of page:
372
Binding:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788323329022
Publication type:
Praca naukowa
Publication language:
polski
Poradnik dla osób pragnących poświęcić się reżyserii w teatrze.
Szulczyński precyzyjnie a nie nachalnie ukazuje rozległość wiedzy niezbędnej w zawodzie reżysera. Pokazuje podstawowe wiadomości z filozofii, historii, kultury, szeroko pojętej sztuki, historii i teorii literatury, oczywiście teatru od antyku do współczesności (uwzględniając premierę sprzed kilku miesięcy). Charakteryzując zwięźle epoki, style gatunki, konwencje, nie traci z pola widzenia wybitnych twórców, szczególnie tych z XX wieku.

Autor jest wyjątkowo cennym, wiarygodnym, kompetentnym informatorem i doradcą. Łączy doświadczenie praktykującego reżysera z ponadćwierćwiekowym doświadczeniem pedagoga. Teatr zna nie tylko z licznych opracowań (bibliografia wykorzystanych pozycji z wielu dziedzin, m.in. teatru, zajmuje pięć stron), także z bezpośredniej obserwacji procesu twórczego najwybitniejszych a bardzo różnych indywidualności polskiego teatru (Tadeusz Kantor, Konrad Swinarski, Jerzy Jarocki) i wreszcie własnej pracy artystycznej. Encyklopedyczna wiedza niejednokrotnie bywa wspierana, uzupełniana własnymi spostrzeżeniami, przemyśleniami.
Z recenzji prof. dra hab. Jana Michalika
Zobacz również
Granice wytrzymałościGranice wytrzymałościRanney Marcus
49,90 zł
Innowacyjne przedsiębiorstwo usługoweInnowacyjne przedsiębiorstwo usługoweSzymańska Elżbieta
49,90 zł
pixel