Information about a product
Na fali nostalgii. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte w najnowszej kulturze i literaturze popularnej - epub

Click to zoom

Przygotowana przez Dariusza Piechotę monografia jest fascynującą opowieścią o popkulturze, którą mam zamiar postawić na półce pomiędzy Understanding Popular Culture Johna Fiske’a a III Rzeszą Popkultury Bartłomieja Dobroczyńskiego. Odnoszę wrażenie, że Pi... czytaj więcej

Na fali nostalgii. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte w najnowszej kulturze i literaturze popularnej - epub

Dariusz Piechota
Publisher: Universitas
availability:
status_icon
Available
26.00 / 1egz.
In stock
Publication language:
polski
Edition:
1
Format:
epub
ISBN/ISSN:
978-83-242-6644-9
DRM:
Tak
Przygotowana przez Dariusza Piechotę monografia jest fascynującą opowieścią o popkulturze, którą mam zamiar postawić na półce pomiędzy Understanding Popular Culture Johna Fiske’a a III Rzeszą Popkultury Bartłomieja Dobroczyńskiego. Odnoszę wrażenie, że Piechota w podobny sposób do wymienionych przeze mnie autorów buduje narrację o kulturze popularnej, pochylając się nad konkretnymi zjawiskami i praktykami reprezentującymi popkulturę. Służy temu przyjęta przez niego perspektywa mikrohistorii, wzbogacona koncepcją mitu jako praktyki narracyjnej Rolanda Barthes’a, które pozwalają się przyglądać tymże zjawiskom i praktykom codzienności, a zarazem traktować je jako powierzchnię, pod którą kryje się o wiele głębszy dyskurs kulturowy. Prof. dr hab. Adam Regiewicz (UJD, Częstochowa)
Zobacz również
Lingwistyczna teoria mowy. Preliminaria – PDFLingwistyczna teoria mowy. Preliminaria – PDFBogusławski Andrzej (ORCID 0000-0002-6708-573)
59,00 zł   29,50 zł
Poszerzanie pola literackiego - epubPoszerzanie pola literackiego - epubWiniecka Elżbieta
25,00 zł   23,75 zł
pixel