Information about a product
Świat Orientu – Orient w świecie

Click to zoom

Książka ukazuje fascynujące aspekty kultury, polityki i ekonomii krajów Azji i Afryki oraz ich kontaktów ze światem Zachodu oraz procesy globalne zachodzące w świecie w sposób przystępny i nowoczesny. Autorami tomu są znawcy przedmiotu, którzy dzięki... czytaj więcej

Świat Orientu – Orient w świecie

availability:
status_icon
Available
40,95 zł
36.86 / 1egz.
You save 10% (4,09 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2010
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-0753-6
EAN:
9788323507536
Number of page:
254
Binding:
Miękka
Format:
17x24 cm
Weight:
400 g
Method of publication:
Druk
Publication type:
Praca naukowa
Książka ukazuje fascynujące aspekty kultury, polityki i ekonomii krajów Azji i Afryki oraz ich kontaktów ze światem Zachodu oraz procesy globalne zachodzące w świecie w sposób przystępny i nowoczesny.
Autorami tomu są znawcy przedmiotu, którzy dzięki dogłębnej znajomości języków i kultur, którymi się zajmują, przedstawiają aktualną perspektywę wydarzeń dawnych i objaśniają bieżące wydarzenia polityczne, społeczne i kulturowe, których jesteśmy nie tylko świadkami, ale i uczestnikami.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich osób śledzących światową politykę i gospodarkę, pragnących pogłębić wiedzę o kulturach pozaeuropejskich, głównie azjatyckich, i zrozumieć złożoność procesów zachodzących na styku kultur.

PhD hab. Agata Bareja-Starzyńska – head of the Department of Tourism and Peoples of Inner Asia at the Faculty of Oriental Studies of the University of Warsaw.

Polecane
Regionalizm w teorii i praktyce państw Azji Wschodniej
Regionalizm w teorii i praktyce państw Azji WschodniejKlecha-Tylec Karolina
  • Głównym celem poznawczym pracy jest zidentyfikowanie kluczowych czynników leżących u podstaw regionalizmu wschodnioazjatyckiego wraz z określeniem specyfiki tego procesu, jego ewolucji oraz struktury. W pracy podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, w jakim s
79,00 zł   71,10 zł
Details
pixel