Informacje o publikacji
Historiografia PRL - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Książka jest pierwszą w polskiej literaturze syntetyczną próbą przyjrzenia się fenomenowi historiografii Polski Ludowej. W centrum zainteresowania autora pozostają dzieje struktur organizacyjnych nauki historycznej, w tym relacje historycy–władza, jej zał... czytaj więcej

Historiografia PRL - pdf

Dostępność:
Publikacja dostępna
22.45 / 1egz.
In stock
Podtytuł:
Zamiast podręcznika
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-8220-133-8
DRM:
Tak
Książka jest pierwszą w polskiej literaturze syntetyczną próbą przyjrzenia się fenomenowi historiografii Polski Ludowej. W centrum zainteresowania autora pozostają dzieje struktur organizacyjnych nauki historycznej, w tym relacje historycy–władza, jej założenia teoretyczno-metodologiczne oraz kreowany przez dziejopisów obraz dziejów Polski i historii powszechnej. Autor stara się sporządzić bilans osiągnięć, błędów i zaniechań powojennego dziejopisarstwa. W szerszej perspektywie praca wpisuje się w trwający od kilku dziesięcioleci i daleki od zakończenia spór o PRL. Publikacja zainteresuje historyków i teoretyków historiografii, badaczy dziejów najnowszych, a także szeroko rozumiane grono przedstawicieli humanistyki, którym nie powinny być obojętne losy jednej z jej ważnych dziedzin w czasach PRL. Monografia może także pełnić funkcję podręcznika na różnych kierunkach studiów z zakresu nauk społecznych i humanistycznych.
Zobacz również
Paradygmat zignorowany. Macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnością intelektualną – EBOOKParadygmat zignorowany. Macierzyństwo kobiet z niepełnosprawnością intelektualną – EBOOKWołowicz Agnieszka (ORCID 0000-0002-8506-8543)
49,00 zł   24,50 zł
Penologia ogólna. Perspektywa integralnokulturowa. Tom 2. Podstawy teoretyczne polityki karnej (EBOOK)Penologia ogólna. Perspektywa integralnokulturowa. Tom 2. Podstawy teoretyczne polityki karnej (EBOOK)Utrat-Milecki Jarosław (ORCID 0000-0002-2868-426X)
47,00 zł   23,50 zł
Zamknij
Jplayer
pixel