Informacje o publikacji
Powiedz coś po czesku! - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Książka Jacka Balucha, Powiedz coś po czesku!, należy do tego gatunku literackiego humoru, który z powodzeniem uprawiali i Julian Tuwim – w książce Pegaz dęba, i Stanisław Barańczak – w książce Pegaz zdębiał. Skomponowana na kształt quasi-słownika, łączy... czytaj więcej

Powiedz coś po czesku! - pdf

Jacek Baluch
Wydawca: Universitas
Dostępność:
Publikacja niedostępna
23.00 / 1egz.
Out Of Stock
Podtytuł:
Igraszki językowo-literackie
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-242-3385-4
DRM:
Tak
Książka Jacka Balucha, Powiedz coś po czesku!, należy do tego gatunku literackiego humoru, który z powodzeniem uprawiali i Julian Tuwim – w książce Pegaz dęba, i Stanisław Barańczak – w książce Pegaz zdębiał. Skomponowana na kształt quasi-słownika, łączy popularyzację wiedzy filologicznej z zabawą poetycką, uczy i bawi. Podobnie jak w książce Tuwima, Cicer cum caule (po łacinie znaczy to po prostu „groch z kapustą”, ale brzmi bardziej uczenie), autor umieścił tu całkiem poważne artykuły naukowe (na przykład o tym, że rzekomy najstarszy polski erotyk żakowski, został de facto ułożony i zapisany po czesku) z „hasłami” opisującymi językowe kurioza i anegdoty (można na przyklad się dowiedzieć, co po czesku znaczy słowo levoboček i skąd się wzięło powiedzenie to se nevrátí).
Zobacz również
Słownik onomatopei, czyli wyrazów dźwięko- i rucho-naśladowczychSłownik onomatopei, czyli wyrazów dźwięko- i rucho-naśladowczychBańko Mirosław (ORCID 0000-0002-5396-4327)
24,00 zł
pixel