Informacje o publikacji
Język(i) w czasie i przestrzeni - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Tematyce języka, czasu i przestrzeni poświęcono w literaturze polskiej i światowej bardzo dużo uwagi, zwłaszcza w ujęciu interdyscyplinarnym. Prace zebrane w niniejszym tomie wskazują na różne, nierzadko bardzo metaforyczne, sposoby pojmowania czasu i prz... czytaj więcej

Język(i) w czasie i przestrzeni - pdf

Dostępność:
Publikacja dostępna
22.45 / 1egz.
In stock
Redakcja:
Piotr Stalmaszczyk
Język publikacji:
polski
Seria cyklu:
Łódzkie Studia z Językoznawstwa Angielskiego i Ogólnego
Wydanie:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-8220-545-9
DRM:
Tak
Tematyce języka, czasu i przestrzeni poświęcono w literaturze polskiej i światowej bardzo dużo uwagi, zwłaszcza w ujęciu interdyscyplinarnym. Prace zebrane w niniejszym tomie wskazują na różne, nierzadko bardzo metaforyczne, sposoby pojmowania czasu i przestrzeni w szerokiej perspektywie lingwistycznej. Poszczególne rozdziały koncentrują się na wybranych aspektach użycia języka w przestrzeni internetowej i multimedialnej, na języku w przestrzeni miejskiej i państwowej. Kolejne teksty analizują język w różnych perspektywach czasowych, związanych z ewolucją języka i kontaktami międzyjęzykowymi, a także badają relacje zachodzące pomiędzy językiem a pamięcią, przedstawiają uwarunkowania zmian językowych w procesie afazji, przyglądają się przestrzeni teoretycznej, w której uprawiane jest językoznawstwo, oraz proponują rozważania o charakterze ogólnohumanistycznym. Autorzy koncentrują się na badaniach poszczególnych interesujących zjawisk i jednostkowych przypadków, a rozważania teoretyczno-metodologiczne splatają się z analizami zagadnień bardziej praktycznych. W niektórych tekstach pojawia się nawiązanie do aktualnych wydarzeń i ograniczeń, ale także nowych możliwości spowodowanych pandemią.
Zobacz również
Mnie płynąć, płynąć i płynąć - pdfMnie płynąć, płynąć i płynąć - pdfMickiewicz Adam
19,00 zł   18,05 zł
Między nauką a mitem. Poetycka astronomia w twórczości Edwarda Stachury – EBOOKMiędzy nauką a mitem. Poetycka astronomia w twórczości Edwarda Stachury – EBOOKStarownik Agata (ORCID 0000-0002-2676-4995)
39,00 zł   19,50 zł
Rozwój i doskonalenie umiejętności negocjacyjnych - pdfRozwój i doskonalenie umiejętności negocjacyjnych - pdfBiesaga-Słomczewska Jadwiga E.
19,95 zł
Zamknij
Jplayer
pixel