Informacje o publikacji
Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Na szósty z kolei tom studiów „Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej”, zatytułowany „Artystyczny potencjał frazeologii”, składa się powiązany tematycznie zbiór ośmiu artykułów poświęconych zagadnieniom frazeologicznym w różnych stylach językowych,... czytaj więcej

Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej

Dostępność:
Publikacja dostępna w bardzo małej ilości
24.00 / 1egz.
In stock
Redakcja:
Dziamska-Lenart Gabriela, Liberek Jarosław, Skibski Krzysztof
Podtytuł:
Artystyczny potencjał frazeologii
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Liczba stron:
134
Oprawa:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788323239963
Na szósty z kolei tom studiów „Perspektywy współczesnej frazeologii polskiej”, zatytułowany „Artystyczny potencjał frazeologii”, składa się powiązany tematycznie zbiór ośmiu artykułów poświęconych zagadnieniom frazeologicznym w różnych stylach językowych, ze szczególnym uwzględnieniem tekstów stylu artystycznego. Autorami opracowań są znani badacze polszczyzny z kilku ośrodków akademickich. Podejmując problematykę dotycząca przekształceń frazeologizmów w tekstach artystycznych, m.in. w utworach poetyckich i prozatorskich, w powieściach fantasy i science-fiction, w twórczości adresowanej do dzieci, a także we współczesnej publicystyce i w komunikacji internetowej, badacze zauważają nie tylko tekstową różnorodność kształtową zastosowanych frazeologizmów, ale stawiają pytania o funkcje wprowadzanych przekształceń i ich miejsce w dotychczasowych typologiach i klasyfikacjach. Czytelnicy, którzy sięgną po prezentowany tom, znajdą w nim aktualne i interesujące rozważania przynoszące opis wykorzystania frazeologizmów w internetowych grach werbo-nominalnych oraz dotyczące różnych innych aspektów związków frazeologii i stylu artystycznego w tradycyjnych gatunkach literackich.
Zobacz również
Polonistyczna glottodydaktyka kulturowa – interdyscyplinarność i modele przestrzenne (EBOOK)Polonistyczna glottodydaktyka kulturowa – interdyscyplinarność i modele przestrzenne (EBOOK)Garncarek Piotr (ORCID 0000-0002-7664-7535)
39,00 zł   19,50 zł
pixel