Informacje o publikacji
Nauka czytania w myślach

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Czytanie w myślach od dawna fascynowało autorów powieści science-fiction, a dzięki rozwojowi technik obrazowania aktywności mózgu, staje się teraz rzeczywistością. Światowej sławy neuronaukowiec, Russell A. Poldrack przygląda się początkom technik neuroo... czytaj więcej

Nauka czytania w myślach

Poldrack Russell A.
Dostępność:
Publikacja dostępna
49.90 / 1egz.
In stock
Tytuł oryginału:
New Mind Readers: What Neuroimaging Can and Cannot Reveal about Our Thoughts
Podtytuł:
Co neuroobrazowanie może powiedzieć o naszych umysłach?
Tłumacz:
Hohol Mateusz
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Liczba stron:
280
Oprawa:
Twarda
ISBN/ISSN:
9788378866190
Czytanie w myślach od dawna fascynowało autorów powieści science-fiction, a dzięki rozwojowi technik obrazowania aktywności mózgu, staje się teraz rzeczywistością. Światowej sławy neuronaukowiec, Russell A. Poldrack przygląda się początkom technik neuroobrazowania, ich rozwojowi oraz najnowszym odkryciom naukowym, które nie byłyby możliwe bez skanerów mózgu. Opowiada o pionierach neuronauki i przełomowych wynalazkach, które doprowadziły do odkrycia najbardziej wpływowej metody badania mózgu i umysłu, jaką jest funkcjonalne obrazowanie rezonansem magnetycznym (fMRI). Wybiega także w przyszłość, nakreślając perspektywy stosowania neuroobrazowania w dziedzinach takich, jak marketing, polityka, prawo czy psychiatria, a także przygląda się nadużyciom przedstawicieli własnej dziedziny nauki.
Zobacz również
Marketing w przedsiębiorstwie ujęcie operacyjneMarketing w przedsiębiorstwie ujęcie operacyjneCzubała Anna, Niestrój Roman Emanuel, Pabian Angelika M.
59,90 zł   56,91 zł
pixel