Informacje o publikacji
Farmakologia Recepty

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Jest to nowoczesne kompendium receptury dla studentów i lekarzy. Materiał został podzielony na cztery części: w pierwszej omówiono zasady receptury lekarskiej, w drugiej – formy stosowanych leków, w trzeciej zamieszczono indeksy najczęściej zapisywa...... czytaj więcej

Farmakologia Recepty

Dostępność:
Publikacja dostępna
33,50 zł
31.83 / 1egz.
Oszczędzasz 5% (1,67 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
2015
Format:
17x24 cm
Liczba stron:
128
Oprawa:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788323328582
Typ publikacji:
Podręcznik akademicki
Język publikacji:
polski
Jest to nowoczesne kompendium receptury dla studentów i lekarzy. Materiał został podzielony na cztery części: w pierwszej omówiono zasady receptury lekarskiej, w drugiej – formy stosowanych leków, w trzeciej zamieszczono indeksy najczęściej zapisywanych leków, ich dawek, stężeń i postaci, a w ostatniej podano handlowe i rodzajowe nazwy leków. Te wszystkie części opracowania uzupełniają się wzajemnie i dlatego powinny być przez czytelnika potraktowane z równą uwagą. Do podręcznika wprowadzono bardzo dużo nowych leków stosowanych obecnie w lecznictwie. Uwzględniono tu przede wszystkim leki dopuszczone do obrotu i stosowane w Polsce (...).
Trafna jest metodologia opracowania Farmakologia. Recepty, na którą złożyły się rozdziały opracowane przez trzech specjalistów z różnych dziedzin: farmakologii, farmakologii klinicznej i praktyka klinicysty (...). Inicjatywę Katedry Farmakologii Collegium Medicum UJ oraz redaktora edycji prof. Ryszarda Korbuta należy powitać z uznaniem.
pixel