Informacje o publikacji
Kryzys jako determinanta innowacji gospodarczych. Kontekst pandemii COVID-19

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Monografia, która jest pracą zbiorowa, jest pokłosiem międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Kryzys jako determinanta innowacji gospodarczej”, która odbyła się w czerwcu 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poz... czytaj więcej

Kryzys jako determinanta innowacji gospodarczych. Kontekst pandemii COVID-19

Dostępność:
Publikacja dostępna w bardzo małej ilości
45.00 / 1egz.
In stock
Redakcja:
Kamiński Ryszard
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Liczba stron:
244
Oprawa:
Twarda
ISBN/ISSN:
9788323239765
,
00834262
Monografia, która jest pracą zbiorowa, jest pokłosiem międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Kryzys jako determinanta innowacji gospodarczej”, która odbyła się w czerwcu 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyli w niej badacze z ośmiu ośrodków naukowych, w tym trzech uniwersytetów zagranicznych. Autorzy tego opracowania zaprezentowali wyniki badań, w których uwagę skupili na ukazaniu skutków gospodarczych sytuacji kryzysowych, w szczególności sytuacji, która jest wynikiem pandemii Covidl9, ale również na wskazaniu nowych rozwiązań jako remedium na negatywne tendencje gospodarcze. Nowe rozwiązania są przez autorów rozumiane szeroko, jako nowe produkty (usługi), technologie, ale również jako nowe metody organizacji procesów gospodarczych (w tym ich finansowania), nowe metody zarządzania zasobami i procesami (w tym zasobami informacyjnymi) oraz nowe regulacje prawne. Tym samym zaistniała możliwość weryfikacji klasycznego rozumienia pojęcia innowacji gospodarczych pod kątem jego przydatności w rozważaniach na temat istoty kryzysów i metod przeciwdziałania ich skutkom, a także ukazania nowych rozwiązań w powiązaniu z uwarunkowaniami wpływającymi na proces ich tworzenia i absorbowania przez przedsiębiorstwa czy też całe sektory gospodarcze. Monografia składa się z 13 rozdziałów, które są relacją z badań prowadzonych indywidualnie przez ich autorów.
Zobacz również
Od mitu do ekologii Poezja W.S. MerwinaOd mitu do ekologii Poezja W.S. MerwinaMazur Zygmunt
39,90 zł   37,91 zł
Naród: wspólnota wyobrażona. Jan Rompski do KaszubówNaród: wspólnota wyobrażona. Jan Rompski do KaszubówJabłoński Artur (ORCID 0000-0002-3803-1035)
38,00 zł   34,20 zł
pixel