Informacje o publikacji
Poszukiwanie tożsamości w kraju (nie)pamięci - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą filmom austriacko-żydowskiej reżyserki Ruth Beckermann. Jej dzieła zostały opisane w odniesieniu do tradycji artystów nazywanych Nestbeschmutzerami. Książka pokazuje, jak dokumentalna... czytaj więcej

Poszukiwanie tożsamości w kraju (nie)pamięci - pdf

Dostępność:
Publikacja dostępna
22.45 / 1egz.
In stock
Podtytuł:
O dokumentalnej twórczości Ruth Beckermann
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-8220-780-4
DRM:
Tak
Publikacja jest pierwszą na polskim rynku pozycją w całości poświęconą filmom austriacko-żydowskiej reżyserki Ruth Beckermann. Jej dzieła zostały opisane w odniesieniu do tradycji artystów nazywanych Nestbeschmutzerami. Książka pokazuje, jak dokumentalna twórczość stała się dla Beckermann formą poszukiwania własnej tożsamości jako Żydówki wychowanej i mieszkającej w powojennej Austrii. Czytelnik ma również okazję zapoznać się z kontekstem kulturowym, historycznym oraz politycznym, który ukształtował jej postawę. Analizy filmów, wzbogacone o odwołania do teorii z zakresu culture studies i memory studies, pozwalają pokazać, jak Austrię oraz jej mieszkańców postrzega Beckermann – artystka, która – podobnie jak skandalista Thomas Bernhard czy noblistka Elfriede Jelinek – „kala własne gniazdo”, ale jednocześnie nieustannie szuka w nim miejsca dla siebie.
Zobacz również
Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)Kieniewicz Jan (ORCID 0000-0002-3580-9112), Rabiej Stanisław (ORCID 0000-0003-3677-2128)
35,00 zł   24,50 zł
Rodzina jako wartość - pdfRodzina jako wartość - pdfWalęcka-Matyja Katarzyna
19,95 zł
Rodzice więźniów - pdfRodzice więźniów - pdfCieślikowska-Ryczko Angelika
22,45 zł
Zamknij
Jplayer
pixel