Informacje o publikacji
Historia pod znakiem rocznic

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Historia wyznaczana poprzez punkty-zworniki w postaci rocznic staje się częścią teraźniejszości wielkich struktur społecznych, takich jak naród, ale i w wymiarze bardziej ograniczonym – terytoriów składających się na państwo, z ich różnorakim doświadczeni... czytaj więcej

Historia pod znakiem rocznic

Dostępność:
Publikacja dostępna w bardzo małej ilości
29.00 / 1egz.
In stock
Redakcja:
Niedzielska Magdalena, Zaleska Ilona
Podtytuł:
Rocznice historyczne w XIX i XX wieku Różne perspektywy badawcze
Język publikacji:
polski
Liczba stron:
156
Oprawa:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788323146841
Historia wyznaczana poprzez punkty-zworniki w postaci rocznic staje się częścią teraźniejszości wielkich struktur społecznych, takich jak naród, ale i w wymiarze bardziej ograniczonym – terytoriów składających się na państwo, z ich różnorakim doświadczeniem przeszłości. Konteksty pamięci uwidaczniane poprzez rocznice mogą zatem stanowić samodzielny przedmiot badań historycznych jako fragment przeszłości, taki jak wszelkie inne fakty historyczne, ale i opis zachowań społecznych związanych z odczuwaniem czasu minionego, z jego rozlicznymi przełożeniami ważnymi dla teraźniejszości i przyszłości. Niniejszy tomik studiów jest próbą odniesienia się do tej problematyki w czasie szczególnie „obciążonym” rocznicami, w danym momencie dziejowym uznanymi za ważkie zarówno dla Polski jako państwa, jak i dla całego społeczeństwa.
Zobacz również
Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)Kieniewicz Jan (ORCID 0000-0002-3580-9112), Rabiej Stanisław (ORCID 0000-0003-3677-2128)
35,00 zł   24,50 zł
Piłka nożnaPiłka nożnaMelosik Zbyszko
35,00 zł   33,25 zł
pixel