Informacje o publikacji
Wstępny wywiad diagnostyczny

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Pierwsze spotkanie lekarza z chorym psychicznie pacjentem może nastąpić podczas krótkiego badania przesiewowego, ambulatoryjnego badania diagnostycznego, pobytu na oddziale ratunkowym lub konsultacji w sprawie farmakoterapii czy psychoterapii. Ten r...... czytaj więcej

Wstępny wywiad diagnostyczny

Dostępność:
Publikacja dostępna
81,80 zł
77.71 / 1egz.
Oszczędzasz 5% (4,09 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
2016
Format:
15.5x23.0 cm
Liczba stron:
416
Oprawa:
Miękka ze skrzydełkami
ISBN/ISSN:
9788323340256
Typ publikacji:
Praca naukowa
Język publikacji:
polski
Pierwsze spotkanie lekarza z chorym psychicznie pacjentem może nastąpić podczas krótkiego badania przesiewowego, ambulatoryjnego badania diagnostycznego, pobytu na oddziale ratunkowym lub konsultacji w sprawie farmakoterapii czy psychoterapii. Ten rzetelny podręcznik wszechstronnie, z odwołaniem do rozmaitych kontekstów, opisuje proces skutecznego prowadzenia wywiadu z dorosłym pacjentem w celu postawienia diagnozy.

Korzystając ze swoich doświadczeń w pracy z ponad 15 tysiącami pacjentów psychiatrycznych, James Morrison krok po kroku wyjaśnia, jak zbierać informacje na temat objawów pacjenta, jego życia osobistego i chorób w rodzinie, jak oceniać jego stan psychiczny, czynniki ryzyka oraz inne istotne kwestie. Uczy, jak budować zaufanie i relację terapeutyczną, oraz przedstawia najlepsze metody formułowania pytań diagnostycznych. Książka napisana przystępnym, gawędziarskim stylem zawiera wiele przydatnych przykładów i opisów przypadków.

Autor podaje najważniejsze zasady diagnozy różnicowej i tworzenia planu leczenia. Pisze o tym, jak informować o wynikach wywiadu pacjenta i jego rodzinę oraz jak ująć te wyniki w formie raportu. Aneksy obejmują szczegółowy, częściowo ustrukturalizowany wywiad, narzędzia pozwalające na dokonanie jego oceny, transkrypcję przykładowego wywiadu, raport pisemny oraz opracowanie przypadku.

Lektura obowiązkowa dla każdego specjalisty bez względu na długość stażu pracy. Nie znam żadnej innej publikacji, która mogłaby się równać z tym dziełem.
dr Robert L. Leahy, American Institute for Cognitive Therapy; Department of Psychiatry, Weill Cornell Medical College

Dzięki licznym refleksjom zawartym w tej książce moi obecni oraz przyszli pacjenci będą otoczeni lepszą, troskliwszą opieką.
dr Alana Iglewicz, Department of Psychiatry, University of California, San Diego
Zobacz również
Inteligentne instalacje budynkowe KNX. SamouczekInteligentne instalacje budynkowe KNX. SamouczekDubrawski Albert, Dubrawski Andrzej
89,00 zł
Crowdsourcing naukowy. - pdfCrowdsourcing naukowy. - pdfRegina Lenart-Gansiniec
69,90 zł   66,41 zł
Wykłady z filozofii religii Tom 1Wykłady z filozofii religii Tom 1Hegel Georg Wilhelm Friedrich
89,00 zł   80,10 zł
pixel