Informacje o publikacji
Employee experience Zarządzanie kapitałem ludzkim w kategoriach rynku doznań - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Pracownik (employee) od momentu podjęcia pracy w organizacji staje się częścią jej „organizmu“. Jednocześnie otwiera się dla niego świat nowych doznań, doświadczeń (experience). Od tego, jak ten świat subiektywnie postrzega, zależy czas i jakość jego rela... czytaj więcej

Employee experience Zarządzanie kapitałem ludzkim w kategoriach rynku doznań - pdf

Anna Lipka
Autor: Lipka Anna
Wydawca: PWE
Dostępność:
Publikacja dostępna
50.90 / 1egz.
In stock
Język publikacji:
polski
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-208-2499-5
DRM:
Tak
Pracownik (employee) od momentu podjęcia pracy w organizacji staje się częścią jej „organizmu“. Jednocześnie otwiera się dla niego świat nowych doznań, doświadczeń (experience). Od tego, jak ten świat subiektywnie postrzega, zależy czas i jakość jego relacji z organizacją. Ważne jest zatem nie tylko wycinkowe (typu candidate experience), ale też kompleksowe kształtowanie doświadczeń pracowników w ramach zarządzania kapitałem ludzkim. Chodzi o doświadczenia: - sensoryczne, - emocjonalne, - intelektualne, - behawioralne i - społeczne, a zatem o te same rodzaje modułów doświadczeń, które są też udziałem klientów, co nie powinno dziwić, zważywszy, że pracownicy to tzw. klienci wewnętrzni. Tego rodzaju prezentacja treści zarządzania najważniejszym kapitałem – kapitałem ludzkim – odpowiada obecnemu etapowi rozwoju rynku, a mianowicie – rynkowi doznań. Czy oznacza ona zerwanie z dominującym w zarządzaniu kapitałem ludzkim neopozytywistyczno-funkcjonalistyczno-systemowym paradygmatem? Na to pytanie starano się w książce znaleźć odpowiedź. Adresowana jest ona jednak nie tylko do teoretyków, ale także do praktyków z obszaru human resources (zwłaszcza: do projektantów ds. doświadczeń pracowników) poszukujących sposobów na wykreowanie wartościowych związków z employees „na miarę naszych czasów“.
Zobacz również
Poprawnie po polsku. Poradnik językowy PWN - epubPoprawnie po polsku. Poradnik językowy PWN - epubPraca zbiorowa
54,00 zł   48,60 zł
Geologiczna historia Polski, wyd. 2 – PDFGeologiczna historia Polski, wyd. 2 – PDFNarkiewicz Marek (ORCID 0000-0003-1962-0253)
59,00 zł   41,30 zł
Życie w przybliżeniuŻycie w przybliżeniuOsarczuk Janusz
59,00 zł
pixel