Informacje o publikacji
Cień, który pozwala wyjść z cienia – asystencja osobista dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce i Norwegii (EBOOK)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Publikacja podejmuje zagadnienie usług asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami, zwracając uwagę na uwarunkowania kulturowe występujące w Polsce i w Norwegii. Zaprezentowano w niej autorski model służący budowaniu ich niezależności i wsparciu... czytaj więcej

Cień, który pozwala wyjść z cienia – asystencja osobista dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce i Norwegii (EBOOK)

Open access
Pobierz
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2022
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-8116-1
EAN:
9788323581161
Liczba stron:
278
Sposób publikacji:
PDF
Wielkość pliku:
5,61 MB
Typ publikacji:
Open access
,
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323581161
Publikacja podejmuje zagadnienie usług asystencji osobistej dla osób z niepełnosprawnościami, zwracając uwagę na uwarunkowania kulturowe występujące w Polsce i w Norwegii. Zaprezentowano w niej autorski model służący budowaniu ich niezależności i wsparciu na etapie wkraczania na rynek pracy.

Publikacja na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL (CC BY 3.0 PL) (pełna treść wzorca dostępna pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

******

The Shadow That Lets Step Out of the Shadow. Personal Assistance for People with Disabilities in Poland and Norway

The publication discusses the issue of personal assistance for people with disabilities, drawing attention to cultural determinants in Poland and Norway. It presents the author’s model, which builds the independence and supports the disabled in the process of entering the labour market.

Keywords: disability, independent life, personal assistance for a disabled person, Poland, Norway.

Z przyjemnością i zainteresowaniem sięgnęłam po książkę podejmującą tematykę i problematykę osób z niepełnosprawnościami. Moje zaciekawienie było tym większe, że problematyka badania uwidoczniona została w postawionym przez autorki tytule, który pobudza do refleksji. […] Pomyślałam o tym, że w monografii odnajdę „świeże”, nowe spojrzenie badaczek. Sądzę, że się nie pomyliłam. Opracowanie jest wartościowe i godne uwagi czytelników. Wpisuje się w pole nauk socjologicznych. Jest to ważna pozycja, która zawiera nowe treści, wzbogacające, uzupełniające pewną lukę w zakresie podjętej tematyki.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Beaty Szluz, prof. UR

Publikacja ma niewątpliwie walory poznawcze, gdyż wpisuje się w aktualną społecznie tematykę poruszającą niezwykle ważne kwestie, rozstrzygające często o jakości i komforcie życia osoby z niepełnosprawnością. […] Należy podkreślić, iż bezsprzecznym walorem pracy jest także wyważenie między proporcjonalnym i analogicznym zarysowaniem problematyki na terenie badanych krajów, czyli Polski i Norwegii.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Grażyny Mikołajczyk-Lerman, prof. UŁ


Zamknij
Jplayer
pixel