Informacje o publikacji
Transcendentne kino Darrena Aronofsky’ego - pdf

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Książka o transcendentnym kinie Darrena Aronofsky’ego zabiera czytelnika w podróż po wybranej filmografii tego wybitnego amerykańskiego reżysera. Mocny, wręcz anarchistyczny akcent pada tu na typ przedstawianego bohatera filmowego, żyjącego na marginesie... czytaj więcej

Transcendentne kino Darrena Aronofsky’ego - pdf

Dostępność:
Publikacja niedostępna
24.95 / 1egz.
Out Of Stock
Podtytuł:
Film, sacrum i mit
Język publikacji:
polski
Wydanie:
1
Format:
pdf
ISBN/ISSN:
978-83-8331-099-2
DRM:
Tak
Książka o transcendentnym kinie Darrena Aronofsky’ego zabiera czytelnika w podróż po wybranej filmografii tego wybitnego amerykańskiego reżysera. Mocny, wręcz anarchistyczny akcent pada tu na typ przedstawianego bohatera filmowego, żyjącego na marginesie społeczeństwa i świadomie odrzucającego jego normatywne struktury. Filmy, jak również literatura, do której autor publikacji się odwołuje, są wyrazem postawy krytycznej wobec przemocy symbolicznej oraz narzucania jednostce ograniczających ją twórczo norm kulturowych, nakazujących takie, a nie inne rozumienie i przeżywanie otaczającego świata. Wnikliwy obserwator twórczości Darrena Aronofsky’ego dostrzeże istnienie w niej problematyki metafizycznej. Warto zwrócić się ku transcendencji i próbować wyrażać niewyrażalne, także w sztuce filmowej, jak czyni to Darren Aronofsky, który chce być powiernikiem wielkich narracji mitycznych. Te cechy, tak charakterystyczne dla reżysera, można dostrzec we wszystkich jego filmach, a zwłaszcza w tych przywoływanych w prezentowanej monografii. Książka zainteresuje czytelnika oczekującego od współczesnego kina czegoś więcej niż niewyszukanej rozrywki oraz pragnącego wyjść poza jego ludyczny wymiar.
Zobacz również
FTI – Austria. Polityka, instytucje, ewaluacja (PDF)FTI – Austria. Polityka, instytucje, ewaluacja (PDF)Szewior Krzysztof (ORCID 0000-0003-2455-553X)
49,00 zł   24,50 zł
Zamknij
Jplayer
pixel