Informacje o publikacji
Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzonych zachowań żywieniowych

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Napisana żywym i przystępnym językiem książka pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego jemy to, co jemy, oraz stanowi bezcenne źródło informacji zarówno dla laików, jak i specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat zachowań związanych z jedzeniem... czytaj więcej

Psychologia odżywiania się. Od zdrowych do zaburzonych zachowań żywieniowych

Jane Ogden
Nazwa serii/czasopisma: PSYCHOLOGIA
Autor: Ogden Jane
Dostępność:
Publikacja dostępna
49,98 zł
47.48 / 1egz.
Oszczędzasz 5% (2,50 zł).
In stock
Wydanie:
1
Tytuł oryginału:
The Psychology of Eating: From Healthy to Disordered Behavior
Miejsce i rok wydania:
Kraków 2011
Język oryginału:
angielski
Tłumacz:
Andruszko Robert
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-233-3051-6
Oprawa:
Miękka
EAN:
9788323330516
Liczba stron:
370
Format:
16,0x23,0 cm
Waga:
580 g
Typ publikacji:
Praca popularnonaukowa
Napisana żywym i przystępnym językiem książka pozwala lepiej zrozumieć, dlaczego jemy to, co jemy, oraz stanowi bezcenne źródło informacji zarówno dla laików, jak i specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat zachowań związanych z jedzeniem.

Książka zawiera szczegółowe omówienie najnowszych badań dotyczących tej rozległej dziedziny. Chociaż w analizie różnych zachowań związanych z jedzeniem autorka nawiązuje do socjologii, psychiatrii i innych pokrewnych dyscyplin, kładzie ona nacisk przede wszystkim na psychologię odżywiania się ujmowaną z punktu widzenia społecznego, zdrowotnego i klinicznego. Zostały tu poruszone takie tematy, jak istota zdrowego odżywiania się, sposób dokonywania wyborów dotyczących jedzenia, stosowanie diet czy kwestia niezadowolenia z ciała, a także przyczyny otyłości, bulimii i anoreksji oraz metody ich leczenia.

Jane Ogden - jest profesorem psychologii zdrowia na Uniwersytecie Surrey w Wielkiej Brytanii. Opublikowała ponad 100 artykułów i kilka książek. Obecnie przedmiotem jej zainteresowań badawczych jest kontrola zachowań żywieniowych, medyczne i chirurgiczne metody leczenia otyłości, zagadnienia związane ze zdrowiem kobiety oraz rola języka w relacjach między lekarzem a pacjentem.

Zobacz również
Zamknij
Jplayer
pixel