Information about a product
Czy powrót wypartego? - epub

Click to zoom

Oddajemy naszą książkę do rąk Czytelnika w czasach pandemii, która bezlitośnie obnażyła aporie cywilizacyjne. Czy antyliberalny zwrot w Polsce i innych krajach postkomunistycznych, dający o sobie znać również w zachodnim świecie, można zrozumieć za Freud... czytaj więcej

Czy powrót wypartego? - epub

Ewa Kobylinska-Dehe
Publisher: Universitas
availability:
status_icon
Available
23.00 / 1egz.
In stock
Subtitle:
Psychoanaliza i dziedzictwo totalitaryzmów
Publication language:
polski
Edition:
1
Format:
epub
ISBN/ISSN:
978-83-242-6503-9
DRM:
Tak
Oddajemy naszą książkę do rąk Czytelnika w czasach pandemii, która bezlitośnie obnażyła aporie cywilizacyjne. Czy antyliberalny zwrot w Polsce i innych krajach postkomunistycznych, dający o sobie znać również w zachodnim świecie, można zrozumieć za Freudem jako powrót wypartego dziedzictwa totalitaryzmów dwudziestego wieku? Czy też mamy do czynienia z nowym regresem społecznym i politycznym, z nową wojną kulturową, za którą kryją się lęki i agresje wobec wyzwań naszego globu, podsycające iluzoryczną tęsknotę za powrotem tego, co oswojone? Rozpad struktur tożsamościowych, przemiany seksualności, fundamentalny konflikt pokoleniowy wobec katastrofy klimatycznej, kryzys migracyjny, odradzanie się populizmu, brutalizacja dyskursu politycznego – te niepokojące zjawiska stanowią wyzwanie również dla współczesnej psychoanalizy. Polscy, niemieccy, rosyjscy i litewscy autorzy – klinicyści i akademicy – łącząc rozważania teoretyczne, przykłady kliniczne oraz psychoanalityczne odczytania zjawisk społecznych, pytają o krytyczny potencjał psychoanalizy na miarę naszych czasów.
Zobacz również
Iść i zarazem dojść. Cztery eseje z krytyki polityki terapeutycznejIść i zarazem dojść. Cztery eseje z krytyki polityki terapeutycznejDimitrijević Ivan (ORCID 0000-0003-4652-2579)
25,00 zł   22,50 zł
Influencer Marketing - pdfInfluencer Marketing - pdfŁaszkiewicz Anna
24,95 zł
Struktura pojęciowa czasowników strachu - epubStruktura pojęciowa czasowników strachu - epubMarta Dobrowolska-Pigoń
25,00 zł
pixel