Information about a product
Polish Archaeology in the Mediterranean XX. Research 2008 (PDF)

Click to zoom

Kolejny tom archeologicznych sprawozdań Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW prezentuje wyniki prac wykopaliskowych i konserwatorskich prowadzonych przez polskich specjalistów w sezonie 2008 na terenie Bliskiego Wschodu i północno-wschodniej Afryki... czytaj więcej

Polish Archaeology in the Mediterranean XX. Research 2008 (PDF)

Praca zbiorowa
Name of the series / journal: Polish Archaeology in the Mediterranean (PAM)
availability:
status_icon
Available
63,00 zł
14.00 / 1egz.
You save 78% (49,00 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2011
Publication language:
angielski
Translator:
Zych Iwona
,
Bartkiewicz Katarzyna
ISBN/ISSN:
2083–537X
Number of page:
636
Size of the file:
367,18 MB
Method of publication:
PDF
Publication type:
Praca naukowa
Kolejny tom archeologicznych sprawozdań Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW prezentuje wyniki prac wykopaliskowych i konserwatorskich prowadzonych przez polskich specjalistów w sezonie 2008 na terenie Bliskiego Wschodu i północno-wschodniej Afryki (w Egipcie, Sudanie, Syrii, Libanie, Kuwejcie, Iranie oraz na Cyprze).

Istotną zmianą w stosunku do poprzednich tomów jest stworzenie osobnego działu studiów obejmujących artykuły na tematy związane z rezultatami badań prowadzonych przez Centrum. Dział inauguruje zespól artykułów powstałych na kanwie sesji naukowej zorganizowanej przez Centrum w 2005 roku na temat Ciągłość tradycji pogrzebowych i przejawów obrządku pogrzebowego na stanowiskach cmentarnych w Dolinie Nilu. W sumie zaprezentowanych zostało ponad 20 sprawozdań z bieżących badań wykopaliskowych oraz 16 artykułów syntetycznych będących opracowaniem wyników wykopalisk na stanowiskach grobowych.

pixel