Information about a product
Przejścia i przemiany w dawnych literaturach romańskich. Tom poświęcony pamięci Profesor Krystyny Kasprzyk - EBOOK

Click to zoom

Książka poświęcona dawnym literaturom romańskim od średniowiecza do późnego oświecenia. Autorzy analizują sposoby przekraczania różnorodnych granic: płci, społecznych, między światem boskim a ludzkim oraz między gatunkami i epokami literackimi... czytaj więcej

Przejścia i przemiany w dawnych literaturach romańskich. Tom poświęcony pamięci Profesor Krystyny Kasprzyk - EBOOK

Redakcja naukowa Jolanta Dygul, Monika Kulesza, Agata Sobczyk
availability:
status_icon
Available
39,00 zł
14.00 / 1egz.
You save 64% (25,00 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2016
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-2545-5
EAN:
9788323525455
Number of page:
318
Size of the file:
3,02 MB
Publication type:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323525295
Książka poświęcona dawnym literaturom romańskim od średniowiecza do późnego oświecenia. Autorzy analizują sposoby przekraczania różnorodnych granic: płci, społecznych, między światem boskim a ludzkim oraz między gatunkami i epokami literackimi. Udowadniają, że literatura i sztuka pozostają w dynamicznych relacjach, wchodząc w interakcję z publicznością oraz tekstami innych twórców.

Tom zawiera około 30 tekstów reprezentujących odmienne metody badawcze, spojonych głównym tematem przejścia i przemiany, rozumianych w najrozmaitszych aspektach. Zbiór jest dedykowany pamięci Profesor Krystyny Kasprzyk, wybitnej znawczyni francuskiego średniowiecza i renesansu, mistrzyni wielu pokoleń romanistów.

Tom studiów, wyróżniających się wielką różnorodnością wątków i metod badawczych oraz obejmujących okres od średniowiecza do późnego oświecenia, spaja główny temat przejścia i przemiany, rozumiany w najrozmaitszych aspektach. […] Temat ten rozumiany jest w sensie przekraczania granic społecznych, granic płci, między światem boskim i ludzkim, między gatunkami, epokami literackimi. Pozwala to pojmować literaturę jako domenę dynamicznie oddziałujących na siebie nawzajem czynników, interakcję z publicznością i z cudzymi tekstami.
Z recenzji prof. Joanny Ugniewskiej

pixel