Information about a product
Platon

Click to zoom

Krótki kurs filozofii to błyskotliwe wprowadzenia w prace kluczowych filozofów i najważniejsze idee filozofii. Autorami poszczególnych tomów serii, wydanej w oryginale przez Oxford University Press, są wybitni specjaliści prezentowanych obszarów. Platon b... czytaj więcej

Platon

Annas Julia
Author: Annas Julia
availability:
status_icon
Available
39,00 zł
35.10 / 1egz.
You save 10% (3,90 zł).
In stock
Title of original:
Plato: A Very Short Introduction
Translator:
Bednarek Joanna
Publication language:
polski
Edition:
1
Number of page:
122
Binding:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788301221232
Krótki kurs filozofii to błyskotliwe wprowadzenia w prace kluczowych filozofów i najważniejsze idee filozofii. Autorami poszczególnych tomów serii, wydanej w oryginale przez Oxford University Press, są wybitni specjaliści prezentowanych obszarów. Platon był filozofem ateńskim, uczniem Sokratesa i jednym z najważniejszych myślicieli starożytnego świata. Analizując jego najważniejsze dzieła i poglądy, Julia Annas traktuje Platona jako myśliciela zmagającego się z problemami filozoficznymi na różne sposoby, a nie filozofa z w pełni wypracowanym systemem. Omówiony zostaje styl pisarski Platona oraz znaczenie stosowania przez niego zabiegów literackich, jak formy dialogu. Autorka przygląda się też stanowisku Platona na temat miłości (w tym miłości homoseksualnej), jego postawie wobec kobiet oraz analizuje jego argumenty na rzecz nieśmiertelności duszy i poglądy na temat natury wszechświata.
Zobacz również
Ogrody zwierząt. Staropolskie zwierzyńce i menażerie (PDF)Ogrody zwierząt. Staropolskie zwierzyńce i menażerie (PDF)Jakóbczyk-Gola Aleksandra (ORCID 0000-0002-8282-6724)
45,00 zł   31,50 zł
Lwów - kres iluzjiLwów - kres iluzjiGauden Grzegorz
39,00 zł   35,10 zł
pixel