Information about a product
Przegląd Humanistyczny 2017/4 (459) – PDF

Click to zoom

O Norwidzie i poetyckich przełomach XIX i XX wieku. Numer poświęcony dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej recepcji oraz reinterpretacji poezji Norwida. Zawiera również artykuły dotyczące innych poetów, którzy po latach zostali odkryci na nowo... czytaj więcej

Przegląd Humanistyczny 2017/4 (459) – PDF

Redakcja naukowa Eliza Kącka, Łukasz Książyk
Name of the series / journal: Przegląd Humanistyczny
Scientific editor: Kącka Eliza , Książyk Łukasz
Date of realise: 2018-06-11
Open access
Download
Dostęp do
artykułów
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2017
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
0033-2194
EAN:
977003321917504
Number of page:
214
Size of the file:
4,62 MB
Publication type:
Praca naukowa
,
Open access
Numer poświęcony dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej recepcji oraz reinterpretacji poezji Norwida. Zawiera również artykuły dotyczące innych poetów, którzy po latach zostali odkryci na nowo (takich jak Emily Dickinson czy Ugo Foscolo), oraz odbiorców ich twórczości. W centrum refleksji naukowej znalazła się kwestia wkładu tych autorów do estetyki i wizji świata czasów, w których ich poezja została odczytana na nowo. Podjęto również próbę określenia, jakie pytania, wątpliwości i przełomowe wydarzenia sprawiły, że czytelnicy ponownie sięgnęli po zapomniane nieraz dzieła.

*********

The publication is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license (CC BY 3.0 PL) (full license available at: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

pixel