Information about a product
Lévinas. W stronę pedagogiki azylu (PDF)

Click to zoom

Kolejna, piąta już książka w serii "Filozofia kultury i edukacja", wypełnia długoletnie dotkliwe braki w istotnym dla pedagogiki, kulturoznawstwa oraz myśli polityczno-etycznej obszarze badawczym, doskonale wpisuje się w profil serii – w kontekście... czytaj więcej

Lévinas. W stronę pedagogiki azylu (PDF)

Rafał Włodarczyk
Name of the series / journal: Filozofia kultury i edukacja
Open access
Download
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2009
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-3758-8
EAN:
9788323537588
Number of page:
360
Size of the file:
2,42 MB
Method of publication:
PDF
Publication type:
Praca naukowa
,
Open access
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323537588
Kolejna, piąta już książka w serii "Filozofia kultury i edukacja", wypełnia długoletnie dotkliwe braki w istotnym dla pedagogiki, kulturoznawstwa oraz myśli polityczno-etycznej obszarze badawczym, doskonale wpisuje się w profil serii – w kontekście autorskiej interpretacji myśli jednego z najważniejszych współczesnych myślicieli.

Dr Włodarczyk łączy wątki tradycji i kultury żydowskiej, z której czerpie swe inspiracje Levinas, z wątkami obecnymi w etyczno-politycznej tradycji filozofii zachodniej, w obrębie której zwyczajowo przyjęło się rozpatrywać dzieła Levinasa, i na tym tle formułuje podstawy oryginalnej koncepcji, określonej w pracy jako pedagogika azylu.

Praca, starannie i ciekawie napisana, jest znakomitym wykładem Levinasowskiej filozofii, rysującym szerokie tło dla "pedagogiki, która ma nadejść". Jest to znaczący tekst dla teoretycznych debat w obszarze polskiej filozofii wychowania i – jeszcze pośrednio, czy raczej potencjalnie – pedagogiki międzykulturowej.

**********

The publication is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license (CC BY 3.0 PL) (full license available at: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

See other publications from the series Filozofia kultury i edukacja »

pixel