Information about a product
Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo 11(14) 2021. Cezury (PDF)

Click to zoom

W numerze kontynuowana jest refleksja nad podstawowymi kategoriami dla praktyki literaturoznawczej. Znalazły się w nim artykuły podejmujące zagadnienie cezur, niezbędnych w porządkowaniu i problematyzowaniu procesu historycznoliterackiego. W roczniku... czytaj więcej

Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo 11(14) 2021. Cezury (PDF)

Redaktor naczelna Ewa Hoffmann-Piotrowska
Name of the series / journal: Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo
Date of realise: 2021-08-18
Open access
Download
Dostęp do
artykułów
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2021
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
2658-2503
Number of page:
408
Method of publication:
PDF
Size of the file:
3,88 MB
Publication type:
Praca naukowa
,
Open access
W numerze kontynuowana jest refleksja nad podstawowymi kategoriami dla praktyki literaturoznawczej. Znalazły się w nim artykuły podejmujące zagadnienie cezur, niezbędnych w porządkowaniu i problematyzowaniu procesu historycznoliterackiego. W roczniku spotykają się rozmaite spojrzenia na badawczą przydatność podziałów w rozwoju piśmiennictwa. Za warte czytelniczego wysiłku uznaliśmy teksty traktujące tytułowe pojęcie generalizująco, pytające o znaczenie dat granicznych w konkretnych biografiach twórczych, a także szukające sposobów periodyzacji rodzajów i gatunków literackich. Numer otwiera więc dyskusję na temat sensu i możliwości delimitowania procesów oraz zjawisk ważnych z perspektywy filologicznej.

W dziale „Pożytki Filologiczne” znalazły się także teksty niezwiązane z tematem wiodącym, poświęcone m.in. twórczości Mickiewicza, Barszczewskiego, Lenartowicza, a także problematyce przekładu tekstu poetyckiego.

*********

The publication is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license (CC BY 3.0 PL) (full license available at: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

See other books in the series: Prace Filologiczne. Literaturoznawstwo »

Zamknij
Jplayer
pixel