Information about a product
Studia Ucrainica Varsoviensia 2021/9 – PDF

Click to zoom

Autorami prac z zakresu leksykologii, morfologii, składni języka ukraińskiego oraz porównujących gramatykę języka ukraińskiego i polskiego są naukowcy z różnych ośrodków naukowych Ukrainy, Polski i Niemiec. Artykuły w części kulturoznawczo... czytaj więcej

Studia Ucrainica Varsoviensia 2021/9 – PDF

Redaktor naczelny Iryna Kononenko
Name of the series / journal: Studia Ucrainica Varsoviensia
Scientific editor: Kononenko Iryna
Date of realise: 2022-01-19
Open access
Download
Dostęp do
artykułów
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2021
Publication language:
ukraiński
,
polski
ISBN/ISSN:
2545–157X
Number of page:
226
Size of the file:
2,09 MB
Publication type:
Praca naukowa
,
Open access
Autorami prac z zakresu leksykologii, morfologii, składni języka ukraińskiego oraz porównujących gramatykę języka ukraińskiego i polskiego są naukowcy z różnych ośrodków naukowych Ukrainy, Polski i Niemiec.

Artykuły w części kulturoznawczo-literaturoznawczej dotyczą problematyki literaturoznawczej oraz związanej z ukraińską sztuką, historią i dydaktyką. Poruszają one aktualne zagadnienia, takie jak studia nad pamięcią, a także omawiają twórczość pisarzy, którzych nie doczekali się jeszcze poważnych opracowań naukowych, takich jak Jurij Kosacz i Oles Uljanenko. W tomie znalazły się także teksty dotyczące ukraińskiej sztuki wycinankarskiej czy wspomnień i biografii związanych z powstaniem warszawskim.

*********

The publication is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license (CC BY 3.0 PL) (full license available at: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

Zamknij
Jplayer
pixel