Information about a product
Koordynowana opieka zdrowotna. Doświadczenia polskie i międzynarodowe – PDF

Click to zoom

Książka przybliża polskiemu czytelnikowi dyskusję na temat koordynowanej opieki zdrowotnej, która od ponad dwudziestu lat toczy się w wielu krajach na świecie, a która w zasadzie nie ma miejsca w Polsce. Polski system opieki zdrowotnej, mimo wprowadzania... czytaj więcej

Koordynowana opieka zdrowotna. Doświadczenia polskie i międzynarodowe – PDF

Katarzyna Kowalska
Name of the series / journal: Badania ekonomiczne
availability:
status_icon
Available
40,95 zł
14.00 / 1egz.
You save 66% (26,95 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2009
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-1731-3
EAN:
9788323517313
Number of page:
420
Size of the file:
1,88 MB
Publication type:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323517313
Książka przybliża polskiemu czytelnikowi dyskusję na temat koordynowanej opieki zdrowotnej, która od ponad dwudziestu lat toczy się w wielu krajach na świecie, a która w zasadzie nie ma miejsca w Polsce. Polski system opieki zdrowotnej, mimo wprowadzania od kilkunastu lat ciągłych zmian i konieczności dostosowywania się podmiotów sektora zdrowia do kolejnych – bardzo istotnie różniących się od siebie – propozycji legislacyjnych, nie wyszedł jeszcze z chaosu, który niesie z sobą zmiana instytucjonalna. Nieustannie poszukuje się nowych rozwiązań systemowych.

Autorka książki podziela opinię wielu środowisk naukowych i eksperckich na świecie, że forma opieki koordynowanej ma przed sobą szerokie perspektywy oraz stanowi godną rozważenia alternatywę wobec konkurencyjnych modeli organizacji systemu opieki zdrowotnej. Analizy polskich doświadczeń z opieką koordynowaną, przedstawione w części empirycznej publikacji, koncentrują się wokół instytucji kontraktu i zachowań podmiotów sektora zdrowia, będących bezpośrednim wynikiem wdrożenia innowacyjnej struktury instytucjonalnej w kilku regionach kraju. Poprzez te analizy nie tylko udowodniono, że istnieje możliwość zastosowania metodologii instytucjonalnej do opisu i analizy rozwiązań systemowych w sektorze zdrowia, ale wykazano również stosowność takiego podejścia badawczego.
Fragment Wstępu

*********

See other publications from the series: Badania ekonomiczne »

pixel