Information about a product
Polityka przestrzenna kształtowania koncentracji osadnictwa Anglii i Niemiec. Cele i instrumentarium planistyczne – EBOOK

Click to zoom

Przedmiotem monografii jest regionalna polityka przestrzenna omówiona na przykładach południowo-zachodniej Anglii, Dolnej Saksonii oraz regionów miejskich Bristolu i Hanoweru. Studia przypadków zawierają opis systemu planistycznego, szczegółowych celów... czytaj więcej

Polityka przestrzenna kształtowania koncentracji osadnictwa Anglii i Niemiec. Cele i instrumentarium planistyczne – EBOOK

availability:
status_icon
Available
49,00 zł
14.00 / 1egz.
You save 71% (35,00 zł).
In stock
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2017
Publication language:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-2697-1
EAN:
9788323526971
Number of page:
320
Size of the file:
7,15 MB
Publication type:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323526896
Przedmiotem monografii jest regionalna polityka przestrzenna omówiona na przykładach południowo-zachodniej Anglii, Dolnej Saksonii oraz regionów miejskich Bristolu i Hanoweru.

Studia przypadków zawierają opis systemu planistycznego, szczegółowych celów, koncepcji planistycznych oraz instrumentów wykorzystywanych w polityce przestrzennej kształtowania koncentracji osadnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem stanu na rok 2015. W wyniku analizy zgromadzonego materiału autor formułuje wnioski w postaci zaleceń modyfikacji polskiego systemu planistycznego i rodzimej polityki przestrzennej. Cennym uzupełnieniem tej publikacji są słowniki pojęć planistycznych: angielsko-polski oraz niemiecko-polski.

Publikacja adresowana jest do praktyków i teoretyków planowania przestrzennego i urbanistyki, osób odpowiedzialnych za tworzenie polityki przestrzennej oraz planów zagospodarowania przestrzennego, a także badaczy, wykładowców i studentów kierunku gospodarka przestrzenna.

Książka jest bardzo wartościowym opracowaniem dotyczącym jednego z najistotniejszych problemów politycznych i prawnych, z rozwiązaniem którego borykamy się od ponad dwudziestu lat w Polsce – planowego, uzasadnionego ekonomicznie i społecznie korzystania z przestrzeni. […] w zamiarze Autora książka – przez analizę porównawczą systemów i polityki planowania przestrzennego, odnosząc się do problematyki koncentracji osadnictwa Anglii i Niemiec na przykładach południowo-zachodniej Anglii i regionu miejskiego Bristolu oraz Kraju Dolnej Saksonii i Regionu Hanower – ma wskazać podstawy ukształtowania systemu planistycznego i polityki planowania przestrzennego w Polsce.[…] Książka ta będzie […] cenną lekturą dla pracowników administracji publicznej, przedstawicieli władzy samorządowej oraz polityków.
Z recenzji Igora Zachariasza

[Publikacja ta jest] niezwykle interesującym, aktualnym i potrzebnym na rynku polskim studium, co wynika m.in. z toczących się obecnie prac nad reformą systemu planowania przestrzennego w naszym kraju (Kodeks Urbanistyczno-Budowlany). W pracy Autor porusza zagadnienia kluczowe dla współczesnych przekształceń miast i regionów miejskich, w tym odpowiada na szereg pytań na temat ograniczenia negatywnych skutków niekontrolowanego rozlewania się miast.
Z recenzji Piotra Lorensa

Dr inż. arch. Tomasz Zaborowski – adiunkt na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. W latach 2006–2007 prowadził badania na Uniwersytecie Hanowerskim oraz na Uniwersytecie Zachodniej Anglii w Bristolu.

Zamknij
Jplayer
pixel