Information about a product
Studia Iuridica, nr 79. The Rule of Law: Polish-American Comparative Perspective – PDF

Click to zoom

Numer poświęcony tematyce państwa prawa w Polsce i w Stanach Zjednoczonych w kontekście porównawczym. Zbliżanie się systemów prawnych powoduje, że podejście do zagadnienia państwa prawa w w obu krajach, a także różnice występujące w systemie prawa... czytaj więcej

Studia Iuridica, nr 79. The Rule of Law: Polish-American Comparative Perspective – PDF

Redaktor naukowy Ewa Gmurzyńska
Name of the series / journal: Studia Iuridica
Scientific editor: Gmurzyńska Ewa
Date of realise: 2019-05-27
Open access
Download
Dostęp do
artykułów
Edition:
1
Place and year of publication:
Warszawa 2019
Publication language:
angielski
ISBN/ISSN:
2544-3135
Number of page:
179
Size of the file:
2,06 MB
Publication type:
Praca naukowa
,
Open access
Numer poświęcony tematyce państwa prawa w Polsce i w Stanach Zjednoczonych w kontekście porównawczym. Zbliżanie się systemów prawnych powoduje, że podejście do zagadnienia państwa prawa w obu krajach, a także różnice występujące w systemie prawa cywilnego w Polsce i prawa precedensowego w Stanach Zjednoczonych stają się ważne dla naukowców, zajmujących się aktualną problematyką prawną.

Publikacja przygotowana w związku z dwudziestą rocznicą działalności Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW stanowi ważny wkład w dyskusję o różnicach i podobieństwach w zakresie pojęcia państwa prawa i jego ewolucji, podziału władzy, roli sądów oraz samorządów lokalnych w Polsce i za oceanem.

*********

The publication is licensed under the Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Poland license (CC BY 3.0 PL) (full license available at: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

Zamknij
Jplayer
pixel