Studia Polsko-Ukraińskie
Seria nawiązuje do najlepszych tradycji "Warszawskich Zeszytów Ukrainoznawczych", wydawanych na Uniwersytecie Warszawskim w latach 1989-2008. W czasopiśmie ukazują się artykuły z zakresu literaturoznawstwa, historii i filozofii. Zakres czasowy zainteresowań jest szeroki: od badań korzeni chrześcijaństwa po czasy współczesne.
Rocznik to miejsce dyskursu między badaczami polskimi, ukraińskimi i przedstawicielami innych narodowości, uwzględniającego także tematy, o których milczała nauka przed 1989 rokiem w Polsce, i przed 1991 rokiem na Ukrainie. Autorzy analizują zarówno okresy zgodnego sąsiedztwa obu narodów oraz ich wspólne dziedzictwo kulturowe i historyczne, jak i tematy sporne, trudne i bolesne.
W czasopiśmie publikowane są teksty w językach: polskim, ukraiński i angielskim. Wszystkie artykuły naukowe są recenzowane.

- Zbiór esejów popularyzujących matematykę współczesną w sposób prosty i przystępny dla niespecjalistów. Autor, jak pisze we wstępie, nie zamierzał: "kogokolwiek czegokolwiek uczyć [a jedynie] pokazać pewną liczbę wybranych, w miarę aktualnych problemów