Informacje o publikacji
Skandynawski raj

Kliknij by powiększyć zdjęcie

W krajach skandynawskich mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie. Nie zmieniają tego nadzwyczaj wysokie podatki, jakie płacą Norwegowie, problemy z alkoholem Finów ani chłodne stosunki Szwedów z sąsiadami. Co decyduje o zadowoleni...... czytaj więcej

Skandynawski raj

Dostępność:
Publikacja dostępna
50,40 zł
47.88 / 1egz.
Oszczędzasz 5% (2,52 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
2016
Format:
15x23 cm
Liczba stron:
368
Oprawa:
Miękka
ISBN/ISSN:
9788323339465
Typ publikacji:
Praca naukowa
Język publikacji:
polski
W krajach skandynawskich mieszkają najszczęśliwsi ludzie na świecie. Nie zmieniają tego
nadzwyczaj wysokie podatki, jakie płacą Norwegowie, problemy z alkoholem Finów ani chłodne stosunki Szwedów z sąsiadami.

Co decyduje o zadowoleniu społecznym w państwach Północy? Jaki wpływ ma na nie brak drastycznych różnic między mieszkańcami i jaki jest stosunek ludności do imigrantów? Czym jest i co o Skandynawach mówi „prawo Jante”?

Michael Booth z brytyjską ironią opowiada o blaskach i cieniach życia na dostatniej Północy i zasypuje Czytelnika ciekawostkami. Obserwuje codzienne życie w Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji oraz Islandii, a także mieszkańców tych krajów, które zdają nam się rajem na ziemi. Co ciekawe, autor nie tylko zwraca uwagę na pozytywy modelu skandynawskiego, lecz także wskazuje jego negatywne konsekwencje i opisuje, jaki może mieć on wpływ na przyszłość tej części świata.
Zobacz również
Duchowe życie mózguDuchowe życie mózguHeilman Kenneth M., Donda Russell S.
59,00 zł   53,10 zł
Etnos serbskiEtnos serbskiKręzel Piotr
44,90 zł
Sigmund Freud w pigułceSigmund Freud w pigułcePorter Alan
59,00 zł   53,10 zł
pixel