Informacje o publikacji
Polityka klimatyczno-energetyczna Unii Europejskiej. W kierunku zrównoważonego rozwoju

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Celem publikacji jest przedstawienie i omówienie polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej, wskazanie trudności i wyzwań, jakie wiążą się z jej realizacją, zarówno na poziomie narodowym, jak i ponadnarodowym. Z perspektywy nauki odnosi się ...... czytaj więcej

Polityka klimatyczno-energetyczna Unii Europejskiej. W kierunku zrównoważonego rozwoju

Dostępność:
Publikacja dostępna
45,00 zł
40.50 / 1egz.
Oszczędzasz 10% (4,50 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2025
ISBN/ISSN:
978-83-235-6509-3
EAN:
9788323565093
Liczba stron:
218
Oprawa:
Zintegrowana
Format:
17x24 cm
Waga:
395 g
Celem publikacji jest przedstawienie i omówienie polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej, wskazanie trudności i wyzwań, jakie wiążą się z jej realizacją, zarówno na poziomie narodowym, jak i ponadnarodowym. Z perspektywy nauki odnosi się ona do głównych nurtów dyskusji toczącej się wokół bezpieczeństwa energetycznego w Europie i na świecie.
Książka łączy w sobie elementy teorii naukowej z praktyką. W rezultacie adresowana jest do szerokiego grona odbiorców zainteresowanych zagadnieniami Unii Europejskiej, polityki energetycznej oraz klimatu i ochrony środowiska. Jej lektura pozwala lepiej zrozumieć wyzwania polityczno-społeczne oraz gospodarcze, przed którymi stoi Europa i świat w kolejnych dekadach XXI w.

******

Climate and Energy Policy of the European Union. Towards Sustainable Development

The publication aims to present and discuss climate and energy policy of the European Union, show the problems and challenges associated with its implementation, both at the national and supranational level. It refers to the key topics in discussion on energy security in Europe and in the world.
The book combines elements of scientific theory with practice. As a result, it is addressed to a wide range of readers interested in European Union issues, energy policy, climate and environmental protection. It allows us to better understand political, social and economic challenges facing Europe and the world in the subsequent decades of the 21st century.

Keywords: energy, climate, European Union, integration, economic security

Autor w sposób zrównoważony prezentuje ewolucję polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej, odwołując się do istoty zapewnienia zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa energetycznego. Przybliża czytelnikom główne wyzwania związane z tą polityką, zarówno na poziomie unijnym, jak i pozaeuropejskim, co wskazuje na kompleksowość problematyki. Wykorzystanie założonego podejścia badawczego pozwala na ciekawe spojrzenie na politykę klimatyczną i energetyczną Unii Europejskiej, umożliwiając czytelnikom lepsze zrozumienie kontekstu, w którym te polityki funkcjonują, oraz identyfikację kluczowych wyzwań. Język używany przez Autora w publikacji jest rzeczowy i jasny, co znacznie ułatwia zrozumienie nawet najbardziej złożonych kwestii. Brak zbędnych skomplikowanych terminów czy zawiłych konstrukcji zdaniowych sprawia, że treść jest przystępna dla różnorodnego grona czytelników. To właśnie transparentność języka sprawia, że publikacja ta może być doceniona przez szerokie grono odbiorców.
Z recenzji prof. Remigiusza Rosickiego

Niniejsza publikacja naukowa […] stanowi wnikliwą analizę badawczą, kompleksowo pokazującą politykę energetyczno-klimatyczną UE. […] Przenikanie się różnych aspektów, a także złożoność procesów, do których odnosi się Autor, wymaga doświadczenia i sporej wiedzy, aby je zrozumieć. Dużą wartością pracy jest trafność wniosków. Nie spotkałem na polskim rynku wydawniczym podobnej publikacji naukowej, która w tak kompleksowy sposób odnosiłaby się do najważniejszych zagadnień związanych z polityką klimatyczno-energetyczną UE. Publikacja ze względu na spójność logiczną oraz prezentowany walor naukowy i poznawczy powinna być rekomendowana studentom uczelni wyższych.
Z recenzji prof. Mariusza Ruszla

Dr hab. KRZYSZTOF TOMASZEWSKI, profesor Uniwersytetu Warszawskiego – pracownik naukowy Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, wykładowca akademicki, promotor doktoratów i wielu prac magisterskich, ekspert w zakresie problematyki gospodarczej (bezpieczeństwa energetycznego, polityki energetycznej) oraz integracji europejskiej. W przeszłości związany zawodowo – jako adiunkt – z Uniwersytetem w Genewie i Akademią Obrony Narodowej. Zaangażowany w projekty badawcze i stypendia w prestiżowych ośrodkach akademickich w Europie, m.in.: Instytucie Studiów Politycznych w Bordeaux, Instytucie Europejskim w Genewie i Uniwersytecie w Brukseli. Autor publikacji monograficznych, a także wielu artykułów naukowych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu: administrowania funduszami europejskimi (Szkoła Główna Handlowa) oraz zarządzania projektami informatycznymi (Akademia Leona Koźmińskiego).
Doświadczenie naukowe wzbogacone zarówno praktyką w biznesie (doradztwo strategiczne), jak i w służbie cywilnej, w departamentach Ministerstwa Gospodarki odpowiedzialnych m.in. za proces integracji europejskiej oraz bezpieczeństwo energetyczne i politykę gospodarczą państwa. Członek wielu zespołów doradczo-eksperckich działających w strukturach administracji rządowej.

Zobacz również
Dziewczęce lataDziewczęce lataFajgenberg Rachela
49,00 zł   44,10 zł
Wojny i epidemie w dziejach RzeczypospolitejWojny i epidemie w dziejach RzeczypospolitejPaliga Renata Elżbieta
49,00 zł   44,10 zł
Trauma u twojego dzieckaTrauma u twojego dzieckaGoldberg-Mintz Melissa
51,00 zł
Zamknij
Jplayer
pixel