Informacje o publikacji
Studia Iuridica, nr 79. The Rule of Law: Polish-American Comparative Perspective – PDF

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Numer poświęcony tematyce państwa prawa w Polsce i w Stanach Zjednoczonych w kontekście porównawczym. Zbliżanie się systemów prawnych powoduje, że podejście do zagadnienia państwa prawa w w obu krajach, a także różnice występujące w systemie prawa... czytaj więcej

Studia Iuridica, nr 79. The Rule of Law: Polish-American Comparative Perspective – PDF

Redaktor naukowy Ewa Gmurzyńska
Nazwa serii/czasopisma: Studia Iuridica
Redaktor naukowy: Gmurzyńska Ewa
Data wydania: 2019-05-27
Open access
Pobierz
Dostęp do
artykułów
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2019
Język publikacji:
angielski
ISBN/ISSN:
2544-3135
Liczba stron:
179
Wielkość pliku:
2,06 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
,
Open access
Numer poświęcony tematyce państwa prawa w Polsce i w Stanach Zjednoczonych w kontekście porównawczym. Zbliżanie się systemów prawnych powoduje, że podejście do zagadnienia państwa prawa w obu krajach, a także różnice występujące w systemie prawa cywilnego w Polsce i prawa precedensowego w Stanach Zjednoczonych stają się ważne dla naukowców, zajmujących się aktualną problematyką prawną.

Publikacja przygotowana w związku z dwudziestą rocznicą działalności Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW stanowi ważny wkład w dyskusję o różnicach i podobieństwach w zakresie pojęcia państwa prawa i jego ewolucji, podziału władzy, roli sądów oraz samorządów lokalnych w Polsce i za oceanem.

Publikacja na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL (CC BY 3.0 PL) (pełna treść wzorca dostępna pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).

Zamknij
Jplayer
pixel