Informacje o publikacji
Jak pisać prace licencjackie i magisterskie z geografii? Poradnik bardzo praktyczny (PDF)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Praktyczny poradnik pisania prac licencjackich i magisterskich z geografii, przygotowany przez znakomitych Autorów, zawierający wskazówki zarówno ogólne, dotyczące prac naukowych z różnych dyscyplin naukowych, jak i szczegółowe, uwzględniające specyfikę... czytaj więcej

Jak pisać prace licencjackie i magisterskie z geografii? Poradnik bardzo praktyczny (PDF)

Dostępność:
Publikacja dostępna
24,00 zł
14.00 / 1egz.
Oszczędzasz 42% (10,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2022
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-5499-8
EAN:
9788323554998
Liczba stron:
130
Sposób publikacji:
PDF
Wielkość pliku:
1,45 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323554998
Praktyczny poradnik pisania prac licencjackich i magisterskich z geografii, przygotowany przez znakomitych Autorów, zawierający wskazówki zarówno ogólne, dotyczące prac naukowych z różnych dyscyplin naukowych, jak i szczegółowe, uwzględniające specyfikę dziedzin bliskich Autorom – geografii społeczno-ekonomicznej oraz nauk o Ziemi i środowisku.

Napisany jasnym i przystępnym językiem, niewolnym od żartobliwego tonu, z pewnością okaże się przydatny w przygotowywaniu i redagowaniu również innych geograficznych testów akademickich, a także prac na stopień z kierunków pokrewnych geografii, na przykład turystyki (turyzmu), gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, studiów miejskich.

******

How to Write Geography BA and MA Theses? A Very Practical Guide

A practical guide to writing geography BA and MA theses, prepared by outstanding authors, which contains general guidelines on scientific works from various disciplines as well as detailed advice on the research field of the authors: socio-economic geography and the earth and environmental sciences. The book, written in clear and accessible language and humorous tone, will certainly prove to be useful in preparing and editing other geographical academic texts as well as theses in the geography related subjects, such as tourism, spatial economics, environmentalism and urban studies.

Keywords: MA thesis, BA thesis, guidebook, geography.

Wartością dodaną [tej publikacji] […] bardzo ważną dla studentów […] jest przedstawienie praktycznych wskazówek ułatwiających gromadzenie materiału, jego porządkowanie i klasyfikowanie, a także odnoszących się do najczęściej wybieranych przez licencjuszy i magistrantów metod badań (zwłaszcza bonitacji punktowej). […] Fragment ten wzbogacają […] liczne przykłady tego jak powinno się poprawnie redagować tekst oraz przykłady niepoprawnej redakcji. Zaczerpnięto je z prac licencjackich i magisterskich, których opiekunami byli Autorzy.
Z recenzji dr. hab. Mirosława Mularczyka, prof. UJK

Jest to praca ze wszech miar wybitna, bardzo potrzebna, napisana łatwo przyswajalnym językiem, „z polotem” typowym dla obu wybitnych Autorów. […] Z pewnością […] spotka się z zainteresowaniem nie tylko głównych adresatów – studentów geografii, ale także promotorów prac licencjackich i magisterskich. Polecam ją także doktorantom!
Z recenzji dr. hab. Adama Hibszera

Prof. Florian Plit – geograf, obecnie emerytowany profesor, w latach 1970–2013 związany z Uniwersytetem Warszawskim. Zajmuje się geografią regionalną (zwłaszcza pustynie i ich pogranicza w Afryce i w Azji) i dydaktyką geografii, a także metodologią i historią badań geograficznych oraz badaniami krajobrazów kulturowych. Członek honorowy Polskiego Towarzystwa Geograficznego i jego kilkuletni przewodniczący. Autor wielu publikacji, w tym kilku podręczników szkolnych i akademickich. Promotor 14 doktoratów i opiekun ponad 100 magisteriów.

Prof. Maciej Jędrusik – profesor na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Geograf regionalny, skupiony na badaniu zjawisk i procesów zachodzących w strefie międzyzwrotnikowej. Prowadził obserwacje i badania terenowe m.in. na Kubie, Madagaskarze i mniejszych wyspach Oceanu Indyjskiego, Małych Antyli, Polinezji i Melanezji. Autor 2 monografii i ponad 150 artykułów naukowych, autor i współautor podręczników szkolnych i akademickich oraz wydawnictw encyklopedycznych. Promotor 7 doktoratów i opiekun ponad 100 magisteriów.


Zobacz również
Zamknij
Jplayer
pixel