Informacje o publikacji
Zeszyty Historyczne Akademickiego Związku Sportowego nr 1(11)/2022 (EBOOK)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Drugi, po reaktywacji, numer Zeszytów Historycznych AZS składa się z 10 artykułów dotyczących dziejów tej organizacji. Większość tekstów poświęcona jest historii AZS Lublin, który w 2022 roku kończy 100 lat. W numerze znalazły się m.in.: opowieść... czytaj więcej
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2022
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
2720-2372
Liczba stron:
88
Sposób publikacji:
PDF
Wielkość pliku:
1,5 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
,
Open access
Drugi, po reaktywacji, numer Zeszytów Historycznych AZS składa się z 10 artykułów dotyczących dziejów tej organizacji. Większość tekstów poświęcona jest historii AZS Lublin, który w 2022 roku kończy 100 lat. W numerze znalazły się m.in.: opowieść o działalności AZS Lublin od jego początków po dzień dzisiejszy, wspomnienia dawnych sportowców AZS Lublin, analiza relacji między sportowcami AZS z Lublina i Warszawy w 1952 roku, prezentacja wybranych artefaktów z Muzeum Sportu i Turystyki, a także wywiad z gwiazdą lubelskiej siatkówki z lat 70. Tomaszem Wójtowiczem oraz druga z zaplanowanych trzech części opowieści o piłkarzach warszawskiego AZS.

Publikacja na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL (CC BY 3.0 PL) (pełna treść wzorca dostępna pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).


Zamknij
Jplayer
pixel