Informacje o publikacji
Hieny i lotosy (AUDIOBOOK)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Profesor Andrzej Niwiński, archeolog, uczeń prof. Kazimierza Michałowskiego, specjalizuje się w problematyce religii starożytnego Egiptu, zwłaszcza w zagadnieniach ikonografii religijnej. Jest przy tym znakomitym popularyzatorem egipskiej historii... czytaj więcej

Hieny i lotosy (AUDIOBOOK)

Dostępność:
Publikacja dostępna
32,50 zł
22.75 / 1egz.
Oszczędzasz 30% (9,75 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2023
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-5950-4
EAN:
9788323559504
Sposób publikacji:
mp3
Lektor:
Andrzej Niwiński
Czas nagrania:
21:10:05
Wielkość pliku:
2,6 GB
Typ publikacji:
Beletrystyka
DRM:
Tak
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323559504
Profesor Andrzej Niwiński, archeolog, uczeń prof. Kazimierza Michałowskiego, specjalizuje się w problematyce religii starożytnego Egiptu, zwłaszcza w zagadnieniach ikonografii religijnej. Jest przy tym znakomitym popularyzatorem egipskiej historii i kultury. Autor licznych publikacji naukowych, ma na swoim koncie również powieść „Hieny i lotosy” – zbeletryzowaną, choć opartą na faktach historię burzliwych wydarzeń z czasów faraona Ramzesa XI i arcykapłana Herhora. W tym samym okresie rozgrywa się słynny „Faraon” Bolesława Prusa, jednak obie powieści różni przede wszystkim podejście do dziejów Egiptu. W powieści Prusa są one jedynie sztafażem, w dodatku niezbyt precyzyjnie nakreślonym. W powieści Niwińskiego Egipt jest w zasadzie jednym z bohaterów, a starożytne realia odwzorowane zostały z pietyzmem i ogromną znajomością rzeczy. Śledząc interesującą intrygę i angażując się w perypetie bohaterów, niejako „przy okazji” otrzymujemy potężną dawkę wiedzy o tym, jak naprawdę wyglądało życie w czasach faraonów.

Powieść, wydana w 2012 roku w formie drukowanej, dziś trafia do czytelnika jako audiobook. Dodatkową atrakcją może być fakt, że w rolę lektora wcielił się sam Autor. Słuchając, można zatem poczuć się jak na prywatnej wycieczce w towarzystwie znakomitego egiptologa, który oprowadza nas po „swoim” starożytnym Egipcie.

UWAGA! Plik jest ciężki (2,6 GB). Prosimy zatem o cierpliwość, bo jego ściągnięcie może zająć nawet 15 minut.

Zobacz również
pixel