Informacje o publikacji
Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Publikacja o charakterze naukowo-eseistycznym jest zapisem rozmowy dwóch wykładowców uniwersyteckich: historyka i teologa. Inspirująca, osobista i głęboko humanistyczna książka, w której czytelnik znajdzie nie tylko biograficzne fakty i egzystencjalne... czytaj więcej

Biografia człowieka. O roli przypadku i ludzkim losie rozmawiają Jan Kieniewicz i ksiądz Stanisław Rabiej (EBOOK)

Dostępność:
Publikacja dostępna
35,00 zł
24.50 / 1egz.
Oszczędzasz 30% (10,50 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2023
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-6057-9
EAN:
9788323560579
Liczba stron:
172
Sposób publikacji:
PDF
Wielkość pliku:
5,05 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323560579
Publikacja o charakterze naukowo-eseistycznym jest zapisem rozmowy dwóch wykładowców uniwersyteckich: historyka i teologa. Inspirująca, osobista i głęboko humanistyczna książka, w której czytelnik znajdzie nie tylko biograficzne fakty i egzystencjalne refleksje na temat człowieczych losów, lecz także oryginalne ujęcia przeplatających się ze sobą historii człowieka, cywilizacji i religii. Autorzy zadają pytania i wspólnie szukają odpowiedzi na nie, a jednocześnie zapraszają do tych poszukiwań czytelnika.

******

A Biography of Man. Jan Kieniewicz and Father Stanisław Rabiej Talk About the Role of Coincidence and Human Fate

The publication of scientific and essay character records a conversation between two university lecturers: a historian and a theologian. An inspiring, intimate, and deeply humanistic book, in which the reader will find not only biographical facts and existential reflections on human fate, but also original presentations of intertwined stories of man, civilization and religion. The authors ask questions and try to answer them together, encouraging the reader to do the same.

Keywords: dialogue, conversation, human fate, philosophy, theology, Jan Kieniewicz, Stanisław Rabiej.

Inspirująca, intymna, mądra, szczera i głęboko humanistyczna książka, w której czytelnik znajdzie nie tylko biograficzne fakty i egzystencjalne refleksje na temat człowieczych losów historyka i teologa, lecz także oryginalne ujęcia przeplatających się ze sobą historii człowieka, cywilizacji i religii.
Z recenzji prof. dr hab. Ewy Domańskiej

W rozmowach tych dość znaczną rolę odgrywają elementy autobiograficzne, choć zabieg ten pomyślany jest jako swoiście empiryczny punkt wyjścia do rozważenia generalnego problemu biografii człowieka, a zwłaszcza do rozważenia kwestii losu człowieka, w którym odnaleźć można zarówno doniosłość przypadku, jak i rolę projektu.
Z recenzji ks. prof. dr. hab. Andrzeja Szostka

Jan Kieniewicz (ur. 1938) – historyk, profesor na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, badacz dziejów nowożytnych i historii cywilizacji, autor m.in. prac: Historia Indii (1980, 1985, 2003), Od ekspansji do dominacji. Próba teorii kolonializmu (1986), Wprowadzenie do historii cywilizacji Wschodu i Zachodu (2003), Wyraz na ustach zapomniany. Polskich inteligentów zmagania z ojczyzną (2012). Uhonorowany odnowieniem doktoratu przez Senat UW w 2018 roku. W latach 1990–1994 ambasador RP w Madrycie.

Stanisław Rabiej (ur. 1959) – duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, specjalizuje się w antropologii teologicznej, teologii systematycznej i ekumenizmie. Od 1994 roku zatrudniony w Uniwersytecie Opolskim, w latach 2001–2005 profesor wizytujący na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Karola w Pradze, od 2014 roku profesor wizytujący na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m.in.: Chemins de réconciliation en Europe (2007-2010), Jedność Europy a podział chrześcijaństwa (1950-2000) (2000), Europa – locus theologicus. W kierunku teologii Europy (2023).

Zobacz również
Prosta spółka akcyjna - pdfProsta spółka akcyjna - pdf
28,00 zł   26,60 zł
Łódź - pdfŁódź - pdfTomasz Cieślak
22,45 zł   21,33 zł
Inni klienci kupili również
Ukraina wobec Rosji. Studium zależności (PDF)
Ukraina wobec Rosji. Studium zależności (PDF)Szeptycki Andrzej
  • Prezentowana praca z jednej strony szczegółowo omawia relacje Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, wykorzystując instrumentarium nauki o stosunkach międzynarodowych, w szczególności zaś podejścia badawcze zajmujące się problematyką zależności, z drugiej zaś
59,00 zł   14,00 zł
Szczegóły
Zamknij
Jplayer
pixel