Informacje o publikacji
Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Znakomite wprowadzenie do neuronauki, prezentujące aktualny stan wiedzy na temat pracy mózgu, opisujące sposób, w jaki narząd ten odbiera i przetwarza docierające do niego informacje. Lektura obowiązkowa dla studentów psychologii, biologii i medycyny... czytaj więcej

Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat

Chris Frith
Nazwa serii/czasopisma: Mózg i jego funkcjonowanie
Dostępność:
Publikacja niedostępna
45,00 zł
40.50 / 1egz.
Oszczędzasz 10% (4,50 zł).
Out Of Stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2011
Język publikacji:
polski
Tytuł oryginału:
Making up the Mind. How the Brain Creates our Mental World
Tłumacz:
Binder Anna
,
Binder Marek
ISBN/ISSN:
978-83-235-0651-5
EAN:
9788323506515
Liczba stron:
240
Oprawa:
Miękka
Format:
17x24 cm
Waga:
410 g
Sposób publikacji:
Druk
Typ publikacji:
Podręcznik akademicki
Znakomite wprowadzenie do neuronauki, prezentujące aktualny stan wiedzy na temat pracy mózgu, opisujące sposób, w jaki narząd ten odbiera i przetwarza docierające do niego informacje. Lektura obowiązkowa dla studentów psychologii, biologii i medycyny.

Świetnie napisana, opatrzona licznymi ilustracjami książka ta jest doskonałym źródłem informacji również dla studentów i badaczy z innych dziedzin niż psychologia kognitywna i neurobiologia, takich jak filozofia, informatyka i teoria poznania. Porywające przedstawienie nieustannej i w większości nieuświadamianej aktywności mózgu i jego umysłowej esencji – fascynujące także dla wszystkich czytelników zainteresowanych procesami myślenia, emocji i percepcji oraz poszukujących odpowiedzi na pytanie, do jakiego stopnia świat naszego mózgu jest światem rzeczywistym.

Wewnątrz mojej głowy znajduje się niezwykłe urządzenie, które wyręcza mnie w codziennych obowiązkach. Jest jeszcze lepsze od zmywarki do naczyń czy kalkulatora, bo uwalnia mnie od żmudnej konieczności ciągłego rozpoznawania otaczających mnie przedmiotów, a nawet od potrzeby nieustannego kontrolowania własnych ruchów. To mój mózg. Dzięki niemu mogę skoncentrować się na sprawach naprawdę istotnych: nawiązywaniu nowych przyjaźni i wymianie myśli. Rzecz jasna, mózg nie tylko oszczędza mi uciążliwej pracy. Tworzy "ja", które zostaje umieszczone w świecie społecznym. Sprawia, że mogę dzielić się życiem umysłowym z przyjaciółmi, dzięki czemu razem mamy szansę stworzyć coś, do czego nie byłoby zdolne żadne z nas z osobna. Niniejsza książka wyjaśnia, jak mózg dokonuje tych magicznych sztuczek.
Z Przedmowy

Anna i Marek Binderowie zostali laureatami Nagrody im. Kuryłowiczów »

******

Making up the Mind. How the Brain Creates our Mental World

An excellent introduction to neuroscience, presenting the current knowledge about the brain work, describing how this organ receives and processes incoming information. The book, brilliantly written, with numerous illustrations, is compulsory reading for students and researchers in psychology, biology, medicine, philosophy, computer science and cognitive theory. It will also be fascinating for all the readers interested in mental processes, emotions and perceptions, and seeking the answers to the question about the extent to which the world of our brain is real.

Keywords: mind, brain, consciousness, emotions, perception, optical illusions, phantoms, hallucinations, empathy, brain imaging techniques, research on mental activity.

Zobacz inne publikacje w serii: Mózg i jego funkcjonowanie »

Chris Frith – wybitny specjalista w dziedzinie nauk o mózgu. Od wielu lat bada wyższe funkcje kognitywne za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Jednym z głównych kierunków jego poszukiwań jest związek między aktywnością mózgu a jej umysłową reprezentacją. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik badawczych (neuroobrazowania) przedstawia mechanizmy aktywności na poziomie neuronalnym, których zaburzenia prowadzą do powstawania halucynacji bądź omamów charakterystycznych np. dla schizofrenii.

Autor ważnych książek na ten temat, m.in. Schizophrenia: A Very Short Introduction i The Neuroscience of Social Interaction. Od mózgu do umysłu jest pierwszą książką tego autora ukazującą się w języku polskim.

Chris Frith słynie z umiejętności niezwykle klarownego przedstawiania bardzo złożonych zagadnień psychologicznych dotyczących aktywności, inteligencji społecznej oraz myślenia ludzi dotkniętych schizofrenią lub autyzmem. I właśnie na pytania związane z tymi problemami – oraz tym, jak spostrzegamy, działamy, wybieramy, pamiętamy i czujemy – przełomowych odpowiedzi dostarczają techniki obrazowania mózgu. Autor "Od mózgu do umysłu" opowiada o tym w sposób bardzo prosty i intrygujący.
Dr nauk med. Oliver Sacks

Od mózgu do umysłu" zaprasza na fascynującą wyprawę po trudno dostępnych pograniczach umysłu i mózgu. Z każdej strony książki bije ogromna pasja autora – jednego z pionierów tej dziedziny nauki.
Dr nauk med. V.S. Ramachandran

Znakomita, niezwykle przystępna i inspirująca książka. Autor jest wybitnym badaczem mózgu specjalizującym się w technikach obrazowania.
R.L. Gregory, University of Bristol

Chris Frith, jeden z pionierów zastosowania technik obrazowania mózgu do badania aktywności umysłowej, napisał błyskotliwe wprowadzenie do biologii procesów psychicznych dla niespecjalistów. Ta znakomita książka tłumaczy, jak odtwarzamy w mózgu reprezentację świata zewnętrznego. Napisana pięknym i jasnym językiem zainteresuje wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak w mózgu powstają zjawiska psychiczne znane każdemu z nas. Lektura obowiązkowa!
Eric R. Kandel, laureat Nagrody Nobla

Ważna i zaskakująca. Nieodwracalnie zmienia spojrzenie na mózg.
Lewis Wolpert, University College London

Zobacz również
Matematyka dla biologówMatematyka dla biologówWrzosek Dariusz
41,00 zł   36,90 zł
Życie rzeczy w powojennej PolsceŻycie rzeczy w powojennej PolsceZborowska Agata
39,00 zł   35,10 zł
Inni klienci kupili również
Neurobiologia na tropie świadomości
Neurobiologia na tropie świadomościKoch Christof
  • Nowoczesny podręcznik intensywnie rozwijającej się w ostatnich latach nauki o pracy mózgu dla studentów biologii, psychologii, medycyny, filozofii i informatyki oraz dla naukowców zajmujących się takimi badaniami. Autor, jeden z czołowych badaczy
60,00 zł   54,00 zł
Szczegóły
Matematyka współczesna dla myślących laików
Matematyka współczesna dla myślących laikówStrzelecki Paweł
  • Zbiór esejów popularyzujących matematykę współczesną w sposób prosty i przystępny dla niespecjalistów. Autor, jak pisze we wstępie, nie zamierzał: "kogokolwiek czegokolwiek uczyć [a jedynie] pokazać pewną liczbę wybranych, w miarę aktualnych problemów
31,00 zł   27,90 zł
Szczegóły
Zamknij
Jplayer
pixel