Informacje o publikacji
Przegląd Humanistyczny 2017/4 (459) – PDF

Kliknij by powiększyć zdjęcie

O Norwidzie i poetyckich przełomach XIX i XX wieku. Numer poświęcony dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej recepcji oraz reinterpretacji poezji Norwida. Zawiera również artykuły dotyczące innych poetów, którzy po latach zostali odkryci na nowo... czytaj więcej

Przegląd Humanistyczny 2017/4 (459) – PDF

Redakcja naukowa Eliza Kącka, Łukasz Książyk
Nazwa serii/czasopisma: Przegląd Humanistyczny
Redaktor naukowy: Kącka Eliza , Książyk Łukasz
Data wydania: 2018-06-11
Open access
Pobierz
Dostęp do
artykułów
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
0033-2194
EAN:
977003321917504
Liczba stron:
214
Wielkość pliku:
4,62 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
,
Open access
Numer poświęcony dziewiętnastowiecznej i dwudziestowiecznej recepcji oraz reinterpretacji poezji Norwida. Zawiera również artykuły dotyczące innych poetów, którzy po latach zostali odkryci na nowo (takich jak Emily Dickinson czy Ugo Foscolo), oraz odbiorców ich twórczości. W centrum refleksji naukowej znalazła się kwestia wkładu tych autorów do estetyki i wizji świata czasów, w których ich poezja została odczytana na nowo. Podjęto również próbę określenia, jakie pytania, wątpliwości i przełomowe wydarzenia sprawiły, że czytelnicy ponownie sięgnęli po zapomniane nieraz dzieła.

Publikacja na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL (CC BY 3.0 PL) (pełna treść wzorca dostępna pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).


Zamknij
Jplayer
pixel