Informacje o publikacji
Programy rządowe. Studium administracyjnoprawne – EBOOK

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Przedmiotem monografii jest analiza teoretycznych i prawnych problemów związanych z planowaniem w administracji publicznej, w zwłaszcza rządowej, przeprowadzona na podstawie badań empirycznych oraz uzupełniona obszernym omówieniem programów rządowych... czytaj więcej

Programy rządowe. Studium administracyjnoprawne – EBOOK

Dostępność:
Publikacja dostępna
30,00 zł
14.00 / 1egz.
Oszczędzasz 53% (16,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2017
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-2620-9
EAN:
9788323526209
Liczba stron:
256
Oprawa:
Miękka
Wielkość pliku:
2,18 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323526124
Przedmiotem monografii jest analiza teoretycznych i prawnych problemów związanych z planowaniem w administracji publicznej, a zwłaszcza rządowej, przeprowadzona na podstawie badań empirycznych oraz uzupełniona obszernym omówieniem programów rządowych ustanawianych przez Radę Ministrów.

Autor bada i omawia cechy i charakter prawny programów rządowych oraz wybrane szczegółowe zagadnienia ich ustanawiania i realizacji. Formułuje także generalną ocenę praktyki i ram prawnych wydawania i wdrażania programów rządowych oraz podejmuje próbę powiązania tego procesu z różnymi trendami teoretycznymi dotyczącymi zarządzania w administracji publicznej.

Publikacja jest pierwszą w polskiej literaturze prawa administracyjnego i nauki o administracji propozycją opisu i analizy zjawiska programów rządowych jako instrumentu planowania i zarządzania w administracji publicznej. Adresowana jest do osób zajmujących się naukowo prawem i postępowaniem administracyjnym oraz nauką o administracji publicznej, a także studentów prawa i administracji oraz zarządzania. Może okazać się również pomocna dla pracowników administracji rządowej, którzy odpowiadają za przygotowywanie i wdrażanie omawianych programów.

(...) problemy rozpatrywane w monografii uzasadniają zdecydowane podkreślenie wysokiej wartości metodologicznej, merytorycznej oraz praktycznej przeprowadzonych badań i ich wyników. W pracy podjęta została analityczna dyskusja w obszarze wielu kluczowych problemów współczesnej teorii prawa administracyjnego (...). Walor pracy wynika również z niezwykle sprawnego warsztatu badawczego, na który składa się logiczny, sekwencyjny i przez to czytelny układ zagadnień, precyzja budowania tez i ich uzasadnień, a wreszcie bardzo dobry język wywodów.
Z recenzji prof. Jana Jeżewskiego

Sebastian Gajewski – doktor nauk prawnych, prowadzi zajęcia z prawa i postępowania administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się prawem i postępowaniem administracyjnym oraz sądowoadministracyjnym, a także nauką o administracji publicznej. Autor kilkudziesięciu publikacji z tego zakresu.





Zobacz również
Zamknij
Jplayer
pixel