Informacje o publikacji
Kultura popularna w nauczaniu polszczyzny jako języka obcego. Wstęp do kulturoznawstwa glottodydaktycznego – EBOOK

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Tematyka niniejszej pracy sytuuje ją na pograniczu antropologii kultury i glottodydaktyki, tzw. kulturoznawstwa glottodydaktycznego. Autor proponuje jego wydzielenie jako nowej subdyscypliny glottodydaktyki polonistycznej, a odwołując się do osiągnięć... czytaj więcej

Kultura popularna w nauczaniu polszczyzny jako języka obcego. Wstęp do kulturoznawstwa glottodydaktycznego – EBOOK

Dostępność:
Publikacja dostępna
36,00 zł
14.00 / 1egz.
Oszczędzasz 61% (22,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2020
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-4134-9
EAN:
9788323541349
Liczba stron:
240
Wielkość pliku:
2,54 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323541264
Tematyka niniejszej pracy sytuuje ją na pograniczu antropologii kultury i glottodydaktyki, tzw. kulturoznawstwa glottodydaktycznego. Autor proponuje jego wydzielenie jako nowej subdyscypliny glottodydaktyki polonistycznej, a odwołując się do osiągnięć glottokulturoznawczych warszawskiego „Polonicum”, przedstawia własną propozycję programową nauczania kultury popularnej.

******

Popular culture in teaching Polish as a foreign language. Introduction to glotto-cultural studies

The subject of this book situates it at the interface between cultural anthropology and glottodidactics, the so-called glotto-cultural studies. The author argues that is should be recognized as a new subdiscipline of Polish glottodidactics and, referring to the achievements of the glotto-cultural studies of the Warsaw “Polonicum,” presents his own vision of teaching popular culture.

Keywords: glottodidactics, popular culture, Polonicum, Polish as a foreign language, methodology.

Zobacz inne książki z serii: Studia Glottodydaktyczne »



Monografia Piotra Kajaka stanowi kontynuację prac powstających w kręgu UW, dzięki bliskiej współpracy polonistów ze świetnym zespołem kulturoznawców UW, którego dorobek autor uwzględnił w szerokim zakresie. […] ma szansę stać się jedną z podstawowych prac na temat miejsca kultury popularnej w nauczaniu kultury polskiej, zintegrowanej z nauczaniem języka polskiego. […] Mam nadzieję, że niniejsza praca potwierdzi dobrą pozycję Piotra Kajaka w zakresie kulturoznawstwa glottodydaktycznego oraz stanie się podstawą ożywionej i twórczej dyskusji.
Prof. dr hab.Władysław T. Miodunka

Piotr Kajak stwierdza, że wykorzystywanie kultury popularnej w procesie glottodydaktycznym jest nieodzowne. […] Trudno się nie zgodzić, że ważnym zadaniem pedagogów wprowadzających treści kulturowe do glottodydaktyki polonistycznej jest nadążanie za tym, co aktualnie ważne i istotne, ale niepomijanie tego, co stałe w danej kulturze (kanoniczne).
Dr hab. Grażyna Zarzycka, prof. UŁ


Zobacz również
Stare i nowe w przestrzeni miast Ameryki Łacińskiej. Aktorzy i kontestatorzy zmian – PDFStare i nowe w przestrzeni miast Ameryki Łacińskiej. Aktorzy i kontestatorzy zmian – PDFCzerny Mirosława (ORCID 0000-0002-8216-9912)
29,00 zł   14,00 zł
Nauki społeczne wobec zmiany – alternatywa scalania (inspiracje dla współczesnej pedagogiki)Nauki społeczne wobec zmiany – alternatywa scalania (inspiracje dla współczesnej pedagogiki)Marzec-Holka Krystyna, Radziewicz-Winnicki Andrzej, Wiłkomirska Anna
39,00 zł   35,10 zł
Zamknij
Jplayer
pixel