Informacje o publikacji
Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat (PDF)

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Znakomite wprowadzenie do neuronauki, prezentujące aktualny stan wiedzy na temat pracy mózgu, opisujące sposób, w jaki narząd ten odbiera i przetwarza docierające do niego informacje. Lektura obowiązkowa dla studentów psychologii, biologii i medycyny... czytaj więcej

Od mózgu do umysłu. Jak powstaje nasz wewnętrzny świat (PDF)

Chris Frith
Nazwa serii/czasopisma: Mózg i jego funkcjonowanie
Dostępność:
Publikacja dostępna
45,00 zł
14.00 / 1egz.
Oszczędzasz 69% (31,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2011
Język publikacji:
polski
Tytuł oryginału:
Making up the Mind. How the Brain Creates our Mental World
Tłumacz:
Binder Anna
,
Binder Marek
ISBN/ISSN:
978-83-235-2745-9
EAN:
9788323527459
Liczba stron:
240
Sposób publikacji:
PDF
Wielkość pliku:
22,89 MB
Typ publikacji:
Podręcznik akademicki
Znakomite wprowadzenie do neuronauki, prezentujące aktualny stan wiedzy na temat pracy mózgu, opisujące sposób, w jaki narząd ten odbiera i przetwarza docierające do niego informacje. Lektura obowiązkowa dla studentów psychologii, biologii i medycyny.

Świetnie napisana, opatrzona licznymi ilustracjami książka ta jest doskonałym źródłem informacji również dla studentów i badaczy z innych dziedzin niż psychologia kognitywna i neurobiologia, takich jak filozofia, informatyka i teoria poznania. Porywające przedstawienie nieustannej i w większości nieuświadamianej aktywności mózgu i jego umysłowej esencji – fascynujące także dla wszystkich czytelników zainteresowanych procesami myślenia, emocji i percepcji oraz poszukujących odpowiedzi na pytanie, do jakiego stopnia świat naszego mózgu jest światem rzeczywistym.

Wewnątrz mojej głowy znajduje się niezwykłe urządzenie, które wyręcza mnie w codziennych obowiązkach. Jest jeszcze lepsze od zmywarki do naczyń czy kalkulatora, bo uwalnia mnie od żmudnej konieczności ciągłego rozpoznawania otaczających mnie przedmiotów, a nawet od potrzeby nieustannego kontrolowania własnych ruchów. To mój mózg. Dzięki niemu mogę skoncentrować się na sprawach naprawdę istotnych: nawiązywaniu nowych przyjaźni i wymianie myśli. Rzecz jasna, mózg nie tylko oszczędza mi uciążliwej pracy. Tworzy "ja", które zostaje umieszczone w świecie społecznym. Sprawia, że mogę dzielić się życiem umysłowym z przyjaciółmi, dzięki czemu razem mamy szansę stworzyć coś, do czego nie byłoby zdolne żadne z nas z osobna. Niniejsza książka wyjaśnia, jak mózg dokonuje tych magicznych sztuczek.
Z Przedmowy

Anna i Marek Binderowie zostali laureatami Nagrody im. Kuryłowiczów »

******

Making up the Mind. How the Brain Creates our Mental World

An excellent introduction to neuroscience, presenting the current knowledge about the brain work, describing how this organ receives and processes incoming information. The book, brilliantly written, with numerous illustrations, is compulsory reading for students and researchers in psychology, biology, medicine, philosophy, computer science and cognitive theory. It will also be fascinating for all the readers interested in mental processes, emotions and perceptions, and seeking the answers to the question about the extent to which the world of our brain is real.

Keywords: mind, brain, consciousness, emotions, perception, optical illusions, phantoms, hallucinations, empathy, brain imaging techniques, research on mental activity.

Zobacz inne publikacje w serii: Mózg i jego funkcjonowanie »

Chris Frith – wybitny specjalista w dziedzinie nauk o mózgu. Od wielu lat bada wyższe funkcje kognitywne za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Jednym z głównych kierunków jego poszukiwań jest związek między aktywnością mózgu a jej umysłową reprezentacją. Dzięki zastosowaniu najnowszych technik badawczych (neuroobrazowania) przedstawia mechanizmy aktywności na poziomie neuronalnym, których zaburzenia prowadzą do powstawania halucynacji bądź omamów charakterystycznych np. dla schizofrenii.

Autor ważnych książek na ten temat, m.in. Schizophrenia: A Very Short Introduction i The Neuroscience of Social Interaction. Od mózgu do umysłu jest pierwszą książką tego autora ukazującą się w języku polskim.

Chris Frith słynie z umiejętności niezwykle klarownego przedstawiania bardzo złożonych zagadnień psychologicznych dotyczących aktywności, inteligencji społecznej oraz myślenia ludzi dotkniętych schizofrenią lub autyzmem. I właśnie na pytania związane z tymi problemami – oraz tym, jak spostrzegamy, działamy, wybieramy, pamiętamy i czujemy – przełomowych odpowiedzi dostarczają techniki obrazowania mózgu. Autor "Od mózgu do umysłu" opowiada o tym w sposób bardzo prosty i intrygujący.
Dr nauk med. Oliver Sacks

Od mózgu do umysłu" zaprasza na fascynującą wyprawę po trudno dostępnych pograniczach umysłu i mózgu. Z każdej strony książki bije ogromna pasja autora – jednego z pionierów tej dziedziny nauki.
Dr nauk med. V.S. Ramachandran

Znakomita, niezwykle przystępna i inspirująca książka. Autor jest wybitnym badaczem mózgu specjalizującym się w technikach obrazowania.
R.L. Gregory, University of Bristol

Chris Frith, jeden z pionierów zastosowania technik obrazowania mózgu do badania aktywności umysłowej, napisał błyskotliwe wprowadzenie do biologii procesów psychicznych dla niespecjalistów. Ta znakomita książka tłumaczy, jak odtwarzamy w mózgu reprezentację świata zewnętrznego. Napisana pięknym i jasnym językiem zainteresuje wszystkich, którzy chcą wiedzieć, jak w mózgu powstają zjawiska psychiczne znane każdemu z nas. Lektura obowiązkowa!
Eric R. Kandel, laureat Nagrody Nobla

Ważna i zaskakująca. Nieodwracalnie zmienia spojrzenie na mózg.
Lewis Wolpert, University College London

Zobacz również
Przeznaczeni do wielkości! Poczucie misji w polityce zagranicznej. Przypadek Rosji – EBOOKPrzeznaczeni do wielkości! Poczucie misji w polityce zagranicznej. Przypadek Rosji – EBOOKCuranović Alicja (ORCID 0000-0001-6830-077X)
39,00 zł   14,00 zł
Nauki społeczne wobec zmiany – alternatywa scalania (inspiracje dla współczesnej pedagogiki) (EBOOK)Nauki społeczne wobec zmiany – alternatywa scalania (inspiracje dla współczesnej pedagogiki) (EBOOK)Marzec-Holka Krystyna, Radziewicz-Winnicki Andrzej, Wiłkomirska Anna
39,00 zł   14,00 zł
Inni klienci kupili również
Neuronauka o podstawach człowieczeństwa. O czym mówi mózg? - PDF
Neuronauka o podstawach człowieczeństwa. O czym mówi mózg? - PDFRamachandran Vilayanur S.
  • Co czyni nas ludźmi? - zastanawia się w swojej najnowszej książce słynny neurolog V.S. Ramachandran, badając mózg zwłaszcza wtedy, gdy dzieje się w nim coś niezwykłego. Najrozmaitsze zaburzenia - czy to wrodzone, czy będące skutkiem nieszczęśliwych
50,00 zł   14,00 zł
Szczegóły
Neurobiologia na tropie świadomości (PDF)
Neurobiologia na tropie świadomości (PDF)Koch Christof
  • Nowoczesny podręcznik intensywnie rozwijającej się w ostatnich latach nauki o pracy mózgu dla studentów biologii, psychologii, medycyny, filozofii i informatyki oraz dla naukowców zajmujących się takimi badaniami.
  • Autor, jeden z czołowych badaczy
60,00 zł   42,00 zł
Szczegóły
Magia i mitologia psychologii - PDF
Magia i mitologia psychologii - PDFZawadzki Roman
  • Książka jest autorskim przeglądem stanu psychologii jako dyscypliny wiedzy i jako zjawiska kulturowego w ujęciu interdyscyplinarnym. Myślą przewodnią jest krytyka idei "człowieka psychologicznego", w istocie zredukowanego do prostej fenomenologii i
40,45 zł   14,00 zł
Szczegóły
Zamknij
Jplayer
pixel