Informacje o publikacji
Studia Ucrainica Varsoviensia 2021/9 – PDF

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Autorami prac z zakresu leksykologii, morfologii, składni języka ukraińskiego oraz porównujących gramatykę języka ukraińskiego i polskiego są naukowcy z różnych ośrodków naukowych Ukrainy, Polski i Niemiec. Artykuły w części kulturoznawczo... czytaj więcej

Studia Ucrainica Varsoviensia 2021/9 – PDF

Redaktor naczelny Iryna Kononenko
Nazwa serii/czasopisma: Studia Ucrainica Varsoviensia
Redaktor naukowy: Kononenko Iryna
Data wydania: 2022-01-19
Open access
Pobierz
Dostęp do
artykułów
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2021
Język publikacji:
ukraiński
,
polski
ISBN/ISSN:
2545–157X
Liczba stron:
226
Wielkość pliku:
2,09 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
,
Open access
Autorami prac z zakresu leksykologii, morfologii, składni języka ukraińskiego oraz porównujących gramatykę języka ukraińskiego i polskiego są naukowcy z różnych ośrodków naukowych Ukrainy, Polski i Niemiec.

Artykuły w części kulturoznawczo-literaturoznawczej dotyczą problematyki literaturoznawczej oraz związanej z ukraińską sztuką, historią i dydaktyką. Poruszają one aktualne zagadnienia, takie jak studia nad pamięcią, a także omawiają twórczość pisarzy, którzych nie doczekali się jeszcze poważnych opracowań naukowych, takich jak Jurij Kosacz i Oles Uljanenko. W tomie znalazły się także teksty dotyczące ukraińskiej sztuki wycinankarskiej czy wspomnień i biografii związanych z powstaniem warszawskim.

Publikacja na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 PL (CC BY 3.0 PL) (pełna treść wzorca dostępna pod adresem: http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/legalcode).


Zamknij
Jplayer
pixel