Informacje o publikacji
Historia polityczna Polski 1989-2023 - mp3

Kliknij by powiększyć zdjęcie

"Jest to wykład rzetelny, skonstruowany ściśle chronologicznie, bardziej opowiadający niż analizujący. Historia polityczna w ujęciu Autora to historia polityki, która rozgrywa się przede wszystkim na terenie instytucji państwowych i w obrębie klasy polity... czytaj więcej

Historia polityczna Polski 1989-2023 - mp3

Antoni Dudek
Wydawca: Scholar
Dostępność:
Publikacja dostępna
98.70 / 1egz.
In stock
Lektor:
Antoni Dudek
Język publikacji:
polski
Format:
mp3
ISBN/ISSN:
978-83-68091-00-7
DRM:
Tak
"Jest to wykład rzetelny, skonstruowany ściśle chronologicznie, bardziej opowiadający niż analizujący. Historia polityczna w ujęciu Autora to historia polityki, która rozgrywa się przede wszystkim na terenie instytucji państwowych i w obrębie klasy politycznej. Głównym podmiotem nie jest więc anonimowe społeczeństwo, obecne w postaci wyników sondaży i głosowań, a niekiedy opisu strajków. Są nim bezpośredni uczestnicy – przede wszystkim liderzy – gry (walki) politycznej, co nadaje płynności wywodom Antoniego Dudka i podnosi temperaturę narracji". Prof. dr hab. Andrzej Paczkowski "Antoni Dudek jako jeden z pierwszych profesjonalnych badaczy zajął się początkami, a następnie dziejami Trzeciej Rzeczpospolitej. Swój warsztat historyka i politologa wykorzystuje także w najnowszej, opartej na rozległych badaniach, historii politycznej Polski. To najlepszy dziś przewodnik dla wszystkich próbujących zrozumieć nasze dzieje po upadku rządów komunistycznych". Prof. dr hab. Jerzy Eisler Antoni Dudek – historyk i politolog, profesor nauk humanistycznych. W latach 1989–2014 pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie wykładowca na UKSW w Warszawie. W latach 2011–2016 członek i ostatni przewodniczący Rady IPN. Autor i współautor wielu książek o historii najnowszej Polski oraz jej systemie politycznym. Publicysta i komentator polityczny, prowadzi na YouTube autorski kanał „Dudek o Historii”.
  • Darmowy fragment Odtwórz
Zobacz również
Blockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonychBlockchain i bezpieczeństwo systemów rozproszonychShetty Sachin S., Kamhoua Charles A., Njilla Laurent L.
129,00 zł   116,10 zł
Programowanie gier - epubProgramowanie gier - epubNystrom Robert
94,00 zł   84,60 zł
Pomoc społecznaPomoc społeczna
89,00 zł   80,10 zł
Zamknij
Jplayer
pixel