Informacje o publikacji
Wizualny PR. Siła obrazów w komunikacji organizacji – EBOOK

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Monografia ta jest spójnym, choć interdyscyplinarnym opisem uwarunkowań i funkcji obrazów w komunikacji współczesnych organizacji. Badania i analizy teoretyczne wprowadzają czytelnika w świat narzędzi komunikacji wynikających z doświadczeń przekazów... czytaj więcej

Wizualny PR. Siła obrazów w komunikacji organizacji – EBOOK

Dostępność:
Publikacja dostępna
42,00 zł
21.00 / 1egz.
Oszczędzasz 50% (21,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2021
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-4828-7
EAN:
9788323548287
Liczba stron:
230
Wielkość pliku:
3,48 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323548201
Monografia ta jest spójnym, choć interdyscyplinarnym opisem uwarunkowań i funkcji obrazów w komunikacji współczesnych organizacji. Badania i analizy teoretyczne wprowadzają czytelnika w świat narzędzi komunikacji wynikających z doświadczeń przekazów wizualnych m.in. infografik, fotografii w mediach społecznościowych, filmów promocyjnych YouTube, animacji, wystaw muzealnych etc. Pozycja zawiera teoretyczne wprowadzenie do wizualnego PR, opisuje jego siłę w kształtowaniu postaw odbiorców. To również praktyczne studium przypadku, które może stanowić inspirację dla praktyków zarządzania organizacją.

Współczesne organizacje, funkcjonując w zmiennym i niezwykle konkurencyjnym otoczeniu rynkowym, korzystają z public relations (PR) jako z narzędzia zarządzania komunikacją. Porozumiewanie się instytucji z publicznościami, a zwłaszcza konsumentami dóbr lub usług, jest kluczem do trwania, odnoszenia korzyści i rozwoju instytucji. W zgodzie z interesem instytucji, ale także w celu realizacji interesów społecznych – uwzględniając oczekiwania i charakterystykę odbiorców komunikatów, którzy dzisiaj oczekują obrazu, nie tekstu – budowane są przekazy oraz wykorzystuje się liczne media do ich rozpowszechniania.

PR-owcy rytulnie i powtarzalnie kreują "zdarzenia wizualne", celowe, komercyjne, angażujące i eskapistyczne, choć generowane dla wspólnot, nie jednostek, kontakty z przedmiotami i obiektami patrzenia. Są kreowane w interesie organizacji, często oparte na kompleksie mediów, mającym stymulować doświadczenia odbiorcze publiczności.

*********

Visual Public Relations. The power of images in the communication of an organization

The book focuses on public relations and its visual artifacts. Images are created, images are traded, images are communicated. Contemporary organizations constitute relations with stakeholders through images. This book is an attempt to understand how the image of organization is created, within the framework of PR theory, by visual messages disseminated by organizations.

The aim of the book is to search for and demonstrate the impacts of the chosen fields of visual communication on public relations. I look at PR, the theory and practice of organizational communication through the lens of visual activities. The following questions are discussed: What, considering visual messages inspired by PR activities, attracts attention in the media sphere? What allows to evaluate, and according to what categories, the informative variables, persuasive variables and the aesthetics of the visual organizational communication? In this book I demonstrate that one may think about public relations in a creative way and be open to the application of various scientific paradigms. The times of ubiquitous images enable communication professionals to innovate perception management and to increase the effectiveness of public relations.

Keywords: Visual Public Relation, PR theory, media psychology, image and communication management.


Autorka w swych analizach opiera się na obszernej literaturze zarówno z dziedziny komunikacji wizerunkowej, jak komunikacji wizualnej w ogóle, jak wreszcie refleksji nad specyfiką współczesnej, zmediatyzowanej kultury konsumpcyjnej. Wykazuje się w swej książce umiejętnością atrakcyjnego i logicznego łączenia rozmaitych teorii i ujęć w celu wytworzenia nowej jakości intelektualnej. Pokazuje, że można o public relations myśleć w sposób twórczy i otwarty na zastosowania różnych paradygmatów naukowych.
Z recenzji prof. Małgorzaty Lisowskiej-Magdziarz

Książka jest unikatową na polskim rynku próbą całościowego określenia komunikacji wizualnej z punktu widzenia public relations. Autorka dokonała niezwykle rozległej kwerendy literaturowej, udowadniając nie tylko bogatą erudycję, ale dogłębną znajomość tematu i biegłość w poruszaniu się w niezwykle rozległych obszarach zagadnienia. Olbrzymią zaletą książki jest jej aktualność.
Z recenzji prof. Jacka Trębeckiego



Zobacz również
Pionierki InternetuPionierki InternetuEvans Claire
48,00 zł   45,60 zł
Zamknij
Jplayer
pixel