Informacje o publikacji
Żłobki w wybranych krajach europejskich – EBOOK

Kliknij by powiększyć zdjęcie

Książka dotyczy zagadnień związanych z działaniem placówek opieki, wychowania i edukacji najmłodszych dzieci. Autorki prezentują w niej organizację pracy czterech placówek: z Grecji, Holandii, Polski i Portugalii, ze szczególnym uwzględnieniem działań... czytaj więcej

Żłobki w wybranych krajach europejskich – EBOOK

Dostępność:
Publikacja dostępna
32,00 zł
14.00 / 1egz.
Oszczędzasz 56% (18,00 zł).
In stock
Wydanie:
1
Miejsce i rok wydania:
Warszawa 2020
Język publikacji:
polski
ISBN/ISSN:
978-83-235-4200-1
EAN:
9788323542001
Liczba stron:
176
Wielkość pliku:
5,47 MB
Typ publikacji:
Praca naukowa
DOI:
https://doi.org/10.31338/uw.9788323541998
Książka dotyczy zagadnień związanych z działaniem placówek opieki, wychowania i edukacji najmłodszych dzieci. Autorki prezentują w niej organizację pracy czterech placówek: z Grecji, Holandii, Polski i Portugalii, ze szczególnym uwzględnieniem działań podejmowanych w grupie dwu- i trzylatków. Przedstawiają nowe argumenty do dyskusji na temat jakości funkcjonowania placówek dla najmłodszych dzieci w kontekście zarówno polskim, jak i międzynarodowym.

******

Nurseries in Selected European Countries

The book concerns issues connected with places of care, upbringing and education of very young children. The authors show how work is organised in four such places in Greece, the Netherlands, Poland and Portugal, with particular emphasis on educating 2 and 3-year-olds. They also present new arguments in the discussion concerning the quality of nurseries in Polish and international context.

Keywords: nursery, early education, international research, care, pre-school teacher.

Książka stanowi ważny […] materiał informacyjny i edukacyjny dla praktyków – wychowawców małego dziecka w żłobku, klubie dziecięcym, jak też dla studentów kierunków pedagogicznych, którzy często podejmują pracę w placówkach dla małych dzieci.
Z recenzji dr hab. Lucyny Telki, prof. UŁ

Liczę, że monografia wejdzie do kanonu lektur akademickich. Jestem również głęboko przekonana, że praca będzie wielokrotnie cytowana i czytana w kręgach badaczy i studentów zajmujących się tematyką pedagogiki małego dziecka, psychologią rozwojową, a także wśród pedagogów społecznych i polityków społecznych.
Z recenzji dr hab. Anny Odrowąż-Coates, prof. APS

Olga Wysłowska – była nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, obecnie asystent badawczy i doktorantka na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach jakości pracy instytucjonalnych form opieki, wychowania i edukacji najmłodszych dzieci.

Marta Pacholczyk-Sanfilippo – była nauczycielka języka angielskiego w przedszkolu Montessori oraz w Collegio San Carlo w Mediolanie, od lat zainteresowana tematyką wczesnej edukacji. Obecnie prowadzi autorski międzynarodowy żłobek Mini Bambini w Milanówku i cztery oddziały opiekuna dziennego. Mama Piotrusia i Adasia.

Krystyna Lubomirska – dr hab., adiunkt w Zakładzie Wczesnej Edukacji i Kształcenia Nauczycieli Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo zajmuje się zagadnieniem wczesnej edukacji dziecka. Autorka i redaktorka naukowa książek i artykułów, m.in.: Edukacja elementarna. Podstawy teoretyczne – wybrane zagadnienia (red., 2005) oraz Kształtujące się umiejętności czytania i pisania u małych dzieci – nowa perspektywa (2014).





Zamknij
Jplayer
pixel